Prezenty od WOŚP dla zachodniopomorskiego pogotowia

i

Autor: WSPR w Szczecinie Wyjątkowe prezenty od WOŚP trafią do zachodniopomorskich ratowników medycznych

Wyjątkowe prezenty od WOŚP trafią do zachodniopomorskich ratowników medycznych. "Bez wątpienia wielokrotnie pomogą"

2022-04-08 8:53

Już wkrótce do zespołów ratownictwa medycznego w województwie zachodniopomorskim trafią wyjątkowe prezenty od Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To 14 urządzeń do kompresji klatki piersiowej od firmy Stryker i 14 nowych toreb pediatrycznych od firmy Paramedica. Sprzęt z pewnością pomoże w ratowaniu życia pacjentów.

- Urządzenia Lucas 3 zapewniają wysokiej jakości uciśnięcia klatki piersiowej zgodne z wytycznymi, które według badań zwiększają szanse na dobre wyniki pacjenta - mówi Paulina Heigel z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie. - Jednocześnie pomagają zapobiec zmęczeniu osoby udzielającej pomocy, ograniczają różnice w jakości resuscytacji i pozwalają uniknąć urazów związanych z resuscytacją u ratowników. Będą więc ogromną pomocą w sytuacji, gdy u pacjenta dojdzie do nagłego zatrzymania krążenia.

Czytaj też: Gdzie są schrony w Szczecinie? Czy rzeczywiście łatwo je znaleźć?

Natomiast torby pediatryczne przydadzą się podczas interwencji z udziałem dzieci. Rocznie takich interwencji na Pomorzu Zachodnim jest blisko 9 tysięcy. W każdej przekazanej WSPR Szczecin torbie znajdują się m.in. rurki intubacyjne, zestawy doszpikowe, stazy taktyczne, maski twarzowe, wideolaryngoskop, glukometr czy koło pediatryczne.

- Przekazane dary na pewno ucieszą naszych medyków, bo to sprzęt i wyposażenie najwyższej klasy – mówi Roman Pałka, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie. – Bardzo dziękujemy całemu zarządowi fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za tak wyjątkowe prezenty. Bez wątpienia wielokrotnie pomogą w ratowaniu życia pacjentów, zarówno tych najstarszych, jak i najmłodszych.

Urządzenia Lucas 3 i torby pediatryczne trafią do filii WSPR w Szczecinie, Łobzie, Sławnie, Białogardzie, Świnoujściu, Goleniowie, Koszalinie, Wałczu, Stargardzie, Gryficach, Kołobrzegu, Myśliborzu i Kamieniu Pomorskim.

Czytaj też: Co dziesiąta szczecinianka ma niepokojące zmiany w piersi. Nowy mammograf w WOMP przebadał już setki kobiet

Sprawdź swoją wiedzę o WOŚP!

Pytanie 1 z 10
W jakiej walucie zbierano pieniądze podczas 1. Finału WOŚP?
Czy wspierasz WOŚP?
Nasi Partnerzy polecają