Wybierasz się pociągiem do Berlina? Przygotuj się na utrudnienia! Skrócona trasa, autobusy zastępcze

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Wybierasz się pociągiem do Berlina? Przygotuj się na utrudnienia! Skrócona trasa, autobusy zastępcze

Wybierasz się pociągiem do Berlina? Przygotuj się na utrudnienia! Skrócona trasa, autobusy zastępcze

2022-06-10 8:18

Pasażerowie wybierający się pociągiem w kierunku Berlina muszą przygotować się na trwające ponad miesiąc utrudnienia. Wszystko w powodu przedłużenia się prac torowych na linii Szczecin-Berlin. Wszystkie pociągi jadące do i z Angermünde będą kończyć bieg na stacji Passow. Dojazd do tej miejscowości będzie możliwy autobusową komunikacją zastępczą.

Utrudnienia w kursowaniu pociągów transgranicznych potrwają od 12 czerwca do 14 lipca. Wszystkie pociągi kursujące na trasie Szczecin - Angermünde - Szczecin będą dojeżdżać tylko do stacji Passow. Na pozostałym odcinku do stacji Szczecin Główny kursować będą specjalnie uruchomione autobusy zastępcze.

Autobusy komunikacji zastępczej odjeżdżające ze stacji Szczecin Główny będą zatrzymywać się przed głównym wejściem na dworzec w Szczecinie przy ul. Kolumba 2.

Czytaj też: Szczecin miał swój własny dworzec w Berlinie. Poznaj historię Stettiner Bahnhof!

Utrudnienia związane są z przebudową linii kolejowej między Szczecinem i Berlinem. Liczący blisko 50 km odcinek od granicy do Angermünde ma zostać gruntownie zmodernizowany. Dobudowany zostanie drugi tor, a linia zostanie zelektryfikowana. Przebudowane zostaną również stacje. Planowany koniec prac to 2025 rok. Planowana jest również modernizacja polskiej części trasy. Do granicy z Niemcami mają prowadzić docelowo dwa tory, linia ma zostać zelektryfikowana. W ramach inwestycji mają także powstać nowe przystanki w Warzymicach i Przecławiu oraz stacja w Kołbaskowie, a także przystanek w rejonie pętli tramwajowej na Pomorzanach.

Czytaj też: Ze Szczecina do Berlina w półtorej godziny. Polska część linii kolejowej też doczeka się modernizacji

Sonda
Często jeździsz do Niemiec?
To był ważny węzeł komunikacyjny. Tyle zostało z Dworca Szczecińskiego w Berlinie