Chodzi o kilkusetmetrowy fragment leśnej drogi prowadzącej w kierunku ul. Miodowej, będący kontynuacją trasy prowadzącej od Parku Kasprowicza przez Syrenie Stawy do Lasu Arkońskiego w rejon kąpieliska Arkonka. Utwardzona droga kończy się w rejonie jeziora Goplana, dalszą część trasy trzeba pokonać zwykłą leśną ścieżką. To nie odpowiadało części spacerowiczów i rowerzystów, którzy skarżyli się na błoto i kałuże.
"Ciąg ten stanowić będzie zarówno dla rowerzystów jak i pieszych gwarancję przemieszczania się z ominięciem błota i kałuż oraz zwiększać będzie bezpieczeństwo ww. uczestników ruchu"
- poinformował na Facebooku zastępca prezydenta Szczecina Michał Przepiera, zapewniając, że środki finansowe na ten cel zostały już zabezpieczone.
Wcześniej droga została już oświetlona, powstała również infrastruktura podziemna.
"Szerokość ciągu pieszo-rowerowego to 4 metry, z miejscowym zawężeniem do 3,5 metra przy pozostawieniu szerokości powierzchni przeznaczonej dla ruchu rowerowego 2 metrów na całym odcinku"
- tłumaczy wiceprezydent.
Na nowej drodze, ponownie jak na jej pozostałych odcinkach w rejonie kąpieliska Arkonka i Syrenich Stawów, pojawi się linia ciągła, której zadaniem będzie rozdzielenie przestrzeni dla pieszych i rowerzystów.
Wkrótce ma zostać ogłoszony przetarg na realizację inwestycji. Opinie na jej temat są podzielone. Część mieszkańców cieszy się, że będą mogli spacerować po lesie bez obawy o ubrudzenie sobie butów, inni nie szczędzą słów krytyki, mówiąc o "betonowaniu lasów".
- "Bardzo dobry pomysł! Co tydzień tam jeżdżę rowerem lub spaceruję i na tym odcinku zawsze jest błoto"
- "Najlepiej cały las zabetonujcie! Las to ścieżki i błoto, a nie trotuary dla jaśniepaństwa"
- "Ńareszcie normalne podejście do traktów pieszych"
- "Tylko po co? To las, natura, sama przyjemność chodzić po takich szlakach"
- "A między drzewami proponuję jeszcze polbruk"
- "Najwyższy czas! W końcu będzie można normalnie rowerem przejechać"
- "Tylko Polacy potrafią wyasfaltować las"
- "Świetna informacja! Ostatnio utonąłem tam w błocie"
- "Beton w lesie. Prawdziwa ekologia i poszanowanie środowiska"
- czytamy m.in. w komentarzach w mediach społecznościowych.