Przebudowa węzła Kijewo - sierpień 2021

i

Autor: GDDKiA Szczecin Przebudowa węzła Kijewo - sierpień 2021

Wracają utrudnienia na węźle Szczecin Kijewo. Autostradą A6 pojedziemy tylko jedną jezdnią

2021-09-01 10:17

Przez kilka wakacyjnych tygodni kierowcy mogli cieszyć się z ułatwionego przejazdu przez przebudowywany węzeł Kijewo. Niestety znów będą musieli uzbroić się w cierpliwość, gdyż wracają utrudnienia. Od czwartku przejazd autostradą A6 będzie odbywał się tylko jedną jezdnią.

Wszystko w związku z przebudową starego, betonowego odcinka autostrady. W czwartek, 2 września, w godzinach popołudniowych, zostanie wprowadzony pierwszy etap zmian na węźle Kijewo. Będzie on polegał na wyłączeniu jezdni autostrady A6, w relacji Gdańsk - Kołbaskowo, w kierunku na Kołbaskowo oraz Bydgoszcz.

Od strony Kołbaskowa ruch w kierunku na Gdańsk pozostaje bez zmian i będzie się odbywał po prawej jezdni, z ograniczeniem do jednego pasa ruchu. Ruch w kierunku przejścia granicznego w Kołbaskowie (relacja Gdańsk - Kołbaskowo) zostanie przeniesiony na prawą jezdnię A6. Od mostu na rzece Płonia do wiaduktu nad autostradą ruch na prawej jezdni będzie dwukierunkowy.

Dojazd do Szczecina będzie się odbywał tak, jak do tej pory, czyli z jezdni lewej A6.

Czytaj też: Dobra: Jechał na "podwójnym gazie". Później uciekał pieszo

Zmiany organizacji ruchu na węźle Kijewo

i

Autor: GDDKiA Szczecin Zmiany organizacji ruchu na węźle Kijewo

To jednak nie koniec zmian. W najbliższych tygodniach możemy spodziewać się następnych, czasowych ograniczeń w ruchu. Będzie to bezpośrednio związane z układaniem na nowych łącznicach warstwy ścieralnej oraz prowadzeniem prac przy ul. Zwierzynieckiej w ciągu DK10.

Na dwie doby, w godzinach nocnych, wyłączona zostanie łącznica relacji Kołbaskowo-Stargard. Objazd do Stargardu będzie poprowadzony przez Szczecin za pomocą, wyłączonej obecnie z ruchu, łącznicy relacji Kołbaskowo - Szczecin. W związku z zamknięciem łącznicy, wyłączony z ruchu zostanie również zjazd ze Szczecina w kierunku Gdańska i Świnoujścia. Objazd dla tej relacji poprowadzony zostanie przez węzeł Podjuchy, poprzez łącznicę Szczecin - Kołbaskowo.

Obecnie na węźle Kijewo prowadzone są prace związane z układaniem warstw bitumicznych. Wykonywane są także podpory pod nowy wiadukt nad autostradą A6. Z jezdni autostrady usunięte zostaną ostatnie stare betonowe płyty i w ich miejsce powstanie nowa nawierzchnia bitumiczna. Wzdłuż autostrady zostaną wykonane jezdnie zbiorczo-rozprowadzające. Równocześnie prowadzone są także roboty elektryczne, prace związane z odwodnieniem korpusu drogowego i telekomunikacyjne. Zakończenie prac na węźle Kijewo planowane jest w połowie przyszłego roku.

Czytaj też: Szczecin: Węzeł Głębokie nabiera kształtów. Coraz więcej nowych wiat [ZDJĘCIA]

Przebudowa węzła Kijewo - sierpień 2021

i

Autor: GDDKiA Szczecin Przebudowa węzła Kijewo - sierpień 2021
Sonda
Czy często stoisz w korkach?
Koniec koszmaru kierowców. Ulica Szafera w Szczecinie otwarta dla ruchu
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany