Budowa węzła Głębokie - wrzesień 2021

i

Autor: Szczecińskie Inwestycje Miejskie Na pętli Głębokie trwa m.in. montaż wiat przystankowych

Szczecin: Węzeł Głębokie nabiera kształtów. Coraz więcej nowych wiat [ZDJĘCIA]

2021-09-01 9:10

Nowy węzeł przesiadkowy w rejonie jeziora Głębokie nabiera kształtów, chociaż do zrobienia pozostało jeszcze sporo. Prawie gotowa jest już pętla tramwajowo-autobusowa, na której obecnie trwa montaż wiat dla pasażerów. W związku z pracami mogą oni spodziewać się niewielkich utrudnień.

Część wiat jest już na swoich miejscach, jednak wciąż trwa montaż kolejnych. Z tego powodu, od środy, 1 września, pasażerów czekają utrudnienia. Wyłączony z użytku zostanie jeden z peronów. Oznacza to, że tramwaje i autobusy będą zatrzymywały się na pozostałych peronach.

  • na peronie nr 2 zatrzymywać się będą linie 9, 103 i 106;
  • na peronie nr 3 zatrzymywać się będą linie 1, 51 i 121.

Zmiany organizacji ruchu będą obowiązywały do odwołania.

Na nowej pętli trwają również prace wykończeniowe wewnątrz budynku socjalnego. Układane są płytki, trwa montaż instalacji.

Zmienia się również zagospodarowanie terenu – wykonywane są nasadzenia zieleni, budowany jest parking leśny.

Czytaj też: "Torowa rewolucja" w Szczecinie: Kierowcy będą mieli łatwiej

O węźle Głębokie:

W ramach inwestycji wykonana zostanie pętla tramwajowo-autobusowa z peronami tramwajowo-autobusowymi door to door, miejscami postojowymi kiss&ride, stanowiskami do postoju taksówek, parkingiem rowerowym, stanowiskiem wypożyczalni roweru miejskiego. Na terenie pętli zamontowanych zostanie 8 dwustronnych wiat przystankowych oraz elementy małej architektury takich jak ławki, przysiadki i kosze na śmieci. Pętla posiadać będzie budynek socjalny z poczekalnią dla pasażerów. Węzeł zostanie wyposażony w System Informacji Pasażerskiej oraz system zasilania telefonów komórkowych – ładowny poprzez panele słoneczne.

Czytaj też: Ze Szczecina do "Królowych Życia". Kim jest Arek "Megakot" Kocik?

Sonda
Czy często stoisz w korkach?
Pociąg-widmo pod Kołbaskowem