Jaskinia hazardu w centrum Szczecina

i

Autor: Krajowa Administracja Skarbowa Funkcjonariusze KAS zlikwidowali jaskinię hazardu w centrum Szczecina

Wielkanocna akcja w centrum Szczecina. Zamknęli nielegalną jaskinię hazardu

2022-04-21 10:01

Święta nie były czasem odpoczynku dla funkcjonariuszy Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego. W Wielkanocny poniedziałek przeprowadzili kontrolę jednego z lokali w centrum Szczecina. Okazało się, że była to kolejna nielegalna jaskinia hazardu.

W poniedziałek, 18 kwietnia skontrolowany został lokal przy ul. Krzywoustego w centrum Szczecina.

- W Wielkanoc nie laliśmy wody tylko zwalczaliśmy nielegalny hazard - mówi Małgorzata Brzoza, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie. - Na miejscu zabezpieczyliśmy sześć klasycznych automatów do gier hazardowych. W lokalu przebywały trzy osoby - potencjalni gracze, którzy zostali przesłuchani w charakterze świadków.

W działaniach uczestniczyli również policjanci. Zabezpieczone przez funkcjonariuszy KAS automaty do gier wraz z dokumentacją zostały przekazane do dalszych czynności.

Czytaj też: W paczce zamiast ubrań były drewniane klocki... z tajemniczym "nadzieniem"! Niecodzienne odkrycie na poczcie w Szczecinie

Przypomnijmy, hazard polegający na udostępnianiu nielegalnych gier hazardowych jest w Polsce od kilku lat zakazany.

- Za tego typu działalność grożą wysokie kary finansowe - od 67197,6 zł do 26.879.997,6 zł albo kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie - podkreśla Małgorzata Brzoza. - Odpowiedzialności podlega zarówno urządzanie nielegalnych gier hazardowych (też w Internecie), jak i udział w takich grach. Uczestniczenie w nielegalnej grze hazardowej stanowi, zgodnie Kodeksem karnym skarbowym, przestępstwo skarbowe zagrożone karą grzywny od 11.120 zł do 4.4780.000 zł.

Czytaj też: Pedofilia i zoofilia u 30-latka. Ohydne odkrycie, od którego włos jeży się na głowie

Sonda
Grałeś kiedyś w gry hazardowe?
Szturm na jaskinie hazardu. Trzy punkty w Szczecinie zamknięte
Nasi Partnerzy polecają