W paczce zamiast ubrań były drewniane klocki... z tajemniczym nadzieniem! Niecodzienne odkrycie na poczcie w Szczecinie

i

Autor: Krajowa Administracja Skarbowa W paczce zamiast ubrań były drewniane klocki... z tajemniczym "nadzieniem".

W paczce zamiast ubrań były drewniane klocki... z tajemniczym "nadzieniem"! Niecodzienne odkrycie na poczcie w Szczecinie

2022-04-20 14:17

Paczka od samego początku budziła podejrzenia celników. Według wpisu w deklaracji, w przesyłce miały znajdować się ubrania. Po prześwietleniu jej specjalnym urządzeniem RTG, okazało się, że zawartość jest zupełnie inna. Na ekranie widniały drewniane klocki, które zostały wydrążone i "wypchane" tajemniczym nadzieniem. Funkcjonariusze postanowili więc dokładniej przyjrzeć się podejrzanej paczce.

Do niecodziennego odkrycia doszło w Oddziale Celnym przy Poczcie Polskiej w Szczecinie. Funkcjonariusze zachodniopomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej postanowili skontrolować podejrzaną przesyłkę, wysłaną do Irlandii. Zamiast ubrań, które były wpisane w deklaracji, w paczce znajdowało się osiem drewnianych klocków, co wzbudziło spore podejrzenia.

- Ponieważ zawartość paczki nie zgadzała się z dołączoną deklaracją, z której wynikało, ze w przesyłce mają się znajdować ubrania, przesyłkę prześwietlono urządzeniem RTG - mówi Małgorzata Brzoza, rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie. - Zdjęcie pokazało, że wnętrze klocków wypełnione jest inną, niejednolitą substancją. Wewnątrz tych klocków umieszczono dużą ilość suszu roślinnego.

Czytaj też: Pedofilia i zoofilia u 30-latka. Ohydne odkrycie, od którego włos jeży się na głowie

Po otwarciu kartonu funkcjonariusze wyczuli intensywny, charakterystyczny zapach, przypominający woń konopi. Po otwarciu jednego z drewnianych elementów zauważono wydrążoną przestrzeń w której znajdował się pakunek owinięty folią i taśmą izolacyjną o wadze 215 gramów.

- Podobnie było z pozostałymi klockami, w których również ujawniono transparentne opakowania foliowe z zawartością suszu roślinnego o intensywnym zapachu przypominającym konopie - dodaje Małgorzata Brzoza. - Łączna waga brutto suszu wyniosła 1769 gramów.

Z każdego opakowania pierwotnego z zawartością suszu roślinnego wydzielono próbę o wadze 2 gramów, pobraną do potrzeb przeprowadzenia badań laboratoryjnych na analizę ilościową metodą HPLC i analizę jakościową w celu identyfikacji przez biegłego zabezpieczonej substancji. Susz roślinny został przetestowany testem polowym do wykrywania THC w zawartej substancji organicznej. Wynik testu okazał się pozytywny.

Adresat z całą pewnością nie doczeka się już przesyłki. Trwa również poszukiwanie nadawcy, który zamierzał przemycić marihuanę. Funkcjonariusze zabezpieczyli już wszelkie ślady i dowody przestępstwa. Zabezpieczono m.in. monitoring ze wszystkich kamer będących na zewnątrz budynku, w którym nadano przesyłkę.

Czytaj też: Na widok radiowozu zawrócił... i wylądował w rowie! Niecodzienna interwencja szczecińskiej drogówki

Sonda
Próbowałeś marihuany?
Szturm na jaskinie hazardu. Trzy punkty w Szczecinie zamknięte