Nowe centrum logistyczne w szczecińskiej dolinie śmierci budzi obawy mieszkańców

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Nowe centrum logistyczne w szczecińskiej "dolinie śmierci" budzi obawy mieszkańców

Poczta otworzyła sortownię w "dolinie śmierci" Dramatyczny apel mieszkańców [WIDEO]

2022-04-12 11:12

Poczta Polska uruchomiła w Szczecinie nową sortownię w tzw. "dolinie śmierci". To jeden z pierwszych najemców nowego centrum logistycznego 7R Park Szczecin, które powstało przy ul. Druckiego-Lubeckiego.

Nowa sortownia Poczty Polskiej

7R Park Szczecin to ogromne centrum logistyczne, pierwsze w tej części Szczecina. Na terenie ponad 13 hektarów powstały dwie ogromne hale magazynowe. Ich budowa niedawno się zakończyła. Jednym z najemców jest Poczta Polska, która w poniedziałek, 11 kwietnia, uruchomiła w tym miejscu sortownię o powierzchni ponad 8 tysięcy metrów kwadratowych. Powierzchnia magazynowa z 26 dokami rozładunkowymi to ponad 7 tysięcy metrów kwadratowych, pozostała część o powierzchni około tysiąca metrów kwadratowych przeznaczona została na cele biurowe i socjalne. W sortowni będą obsługiwane przesyłki kurierskie, ekspresowe, paczkowe i paletowe.

– Nasza strategia zakłada znaczące wzrosty przychodów z przesyłek kurierskich oraz rozwój usług logistycznych. To szansa dla Poczty Polskiej, której potencjał jako największej w kraju spółki logistycznej, jest naprawdę ogromny – mówi Tomasz Zdzikot, prezes zarządu Poczty Polskiej. - W tym celu pozyskujemy między innymi nowe hale do sprawnej obsługi różnego rodzaju przesyłek. Wprowadzenie tych zmian jest odpowiedzią na oczekiwania klientów w zakresie sprawnej i terminowej obsługi.

Czytaj też: Ile miejsc ma Stadion Miejski w Szczecinie? Sa już prawie wszystkie krzesełka! [ZDJĘCIA]

Ogromne centrum logistyczne w "dolinie śmierci"

Rejon tzw. "doliny śmierci" przez wiele lat pozostawał niezagospodarowany. Miejsce obrosło wieloma legendami, m.in. takimi, że w pierwszych latach po II wojnie światowej dochodziło tam do licznych napadów. Planowano tam m.in. budowę osiedla mieszkaniowego, jednak ostatecznie powstało w tym miejscu ogromne centrum logistyczne, którego budowa od samego początku wzbudzała wiele emocji, m.in. ze względu na brak porządnej drogi dojazdowej. Ciężkie pojazdy będą musiały przemieszczać się m.in. ulicami Druckiego-Lubeckiego, Stalmacha i Rugiańską, które nie spełniają odpowiednich warunków do takiego rodzaju transportu. Mieszkańcy obawiają się wzmożonego ruchu samochodowego, a co za tym idzie - korków i zmniejszonego bezpieczeństwa.

Czytaj też: Wymienił trochę drobnych na grubą kasę! Farciarz ze Szczecina zaszaleje na zakupach

Radny pyta o płynność i bezpieczeństwo

Na kwestię wzmożonego ruchu pojazdów dojeżdżających do nowego centrum logistycznego zwrócił uwagę jeden ze szczecińskich radnych. Mirosław Żylik wystosował w tej sprawie interpelację do prezydenta miasta, w której pyta m.in. o planowane zmiany organizacji ruchu w tym rejonie miasta.

"Proszę o rozważenie i zbadanie przez Wydział Organizacji Ruchu możliwości takiej zmiany organizacji ruchu w obrębcie tych ulic, która poprawiłaby przede wszystkim bezpieczeństwo pieszych, a także poprawiła płynność przejazdu samochodów ul. Druckiego-Lubeckiego"

- czytamy m.in. w interpelacji.

Radny Żylik podkreśla, że obecny układ drogowy w obrębie ulic Druckiego-Lubeckiego, Stalmacha i Rugiańskiej już teraz nie zapewnia bezpieczeństwa pieszym i płynnego przejazdu pojazdów.

"Sytuacja znacznie się pogorszy po całkowitym uruchomieniu centrum logistycznego. Dlatego też na prośbę mieszkańców proszę o szybkie zajęcie się problemem"

- apeluje radny.

Odpowiedzi na interpelację możemy spodziewać się w ciągu najbliższych tygodni.

Czytaj też: Zgroza, co zostało z kultowego "Platana"! To był jeden z największych sklepów meblowych w Szczecinie [ZDJĘCIA, WIDEO]

Sonda
Często stoisz w korkach?
Wielkie centrum logistyczne w szczecińskiej "dolinie śmierci" budzi obawy mieszkańców