Na widok radiowozu zawrócił... i wylądował w rowie

i

Autor: mat. policji Kierowca peugeota miał powody, by unikać spotkania z policjantami

Na widok radiowozu zawrócił... i wylądował w rowie! Niecodzienna interwencja szczecińskiej drogówki

2022-04-20 11:00

Gdy zobaczył policyjny radiowóz, gwałtownie zawrócił. Manewr jednak nie powiódł się. Kierujący peugeotem wylądował w przydrożnym rowie. Jak się później okazało, 37-latek miał uzasadnione powody, by unikać spotkania ze stróżami prawa. Teraz będzie miał poważne kłopoty.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek wielkanocny, 18 kwietnia. Policjanci ze szczecińskiej drogówki prowadzili pomiar prędkości. Tuż po godzinie 7:00 zauważyli samochód, którego kierujący w pewnym momencie wykonał niezrozumiały manewr. Na widok radiowozu gwałtownie zahamował i włączając wsteczny bieg próbował zawrócić. W trakcie manewru kierujący peugeotem stracił panowanie nad pojazdem i zjechał z przydrożnej skarpy i zatrzymał się na poboczu, uszkadzając przy tym samochód.

Patrol natychmiast podjął interwencję wobec podejrzanie zachowującego się kierowcy. Policjanci wylegitymowali 37-letniego mężczyznę i sprawdzili trzeźwość. Wtedy wyszły na jaw wszystkie "grzechy" kierowcy peugeota.

Czytaj też: Strzelał do ludzi z wiatrówki. 18-latek ze Stargardu w areszcie

Badanie alkomatem pokazało, że miał on ponad jeden promil alkoholu w organizmie. To jednak nie było jedyne jego przewinienie. Podczas czynności okazało się, że ma on już zatrzymane prawo jazdy za kierowanie pod wpływem alkoholu.

Wkrótce 37-latek będzie tłumaczył się ze swojego zachowania przed sądem.

Czytaj też: Pedofilia i zoofilia u 30-latka. Ohydne odkrycie, od którego włos jeży się na głowie

Sonda
Kara dla pijanych rodziców. Czy powinni być oni surowiej karani?
Piraci drogowi w Zachodniopomorskiem. Ich wyczyny budzą grozę!