Poszedł do apteki. Zamiast recepty wziął... młotek!

i

Autor: 5598375 / CC0 / pixabay.com Poszedł do apteki. Zamiast recepty wziął... młotek! - zdj. poglądowe

Węgorzyno: Poszedł do apteki. Zamiast recepty wziął... młotek!

2021-08-23 15:08

Poważne kłopoty czekają 25-latka, który w środku nocy postanowił wybrać się do apteki. Nie chodziło jednak o pilny zakup leków. Mężczyzna postanowił zdobyć lekarstwa i przy okazji trochę gotówki, w inny - nie do końca legalny sposób... używając do tego celu młotka.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek, 20 sierpnia. Kilka minut po godz. 3:00 w nocy jedną z mieszkanek Węgorzyna (woj. zachodniopomorskie) obudził hałas dobiegający z zewnątrz mieszkania. Zaniepokojona kobieta natychmiast zadzwoniła na numer alarmowy 112. Jej obawy okazały się słuszne. W znajdującej się po sąsiedzku aptece doszło do włamania.

- Na miejsce zdarzenia pojechali policjanci Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego, którzy zatrzymali na gorącym uczynku popełniania przestępstwa 25-letniego mężczyznę - informuje kom. Magdalena Rymszewicz z policji w Łobzie.

Okazało się, że mężczyzna rozbił młotkiem system alarmowy, a następnie wybił szybę w oknie apteki i wszedł do środka. Zamierzał ukraść leki i gotówkę w kwocie 440 złotych. Nie zdążył.

Sprawcą okazał się 25-letni mieszkaniec gminy Radowo Małe. Mężczyzna została zatrzymany i usłyszał zarzut włamania. Wkrótce za swoje czyny odpowie przed sądem. Grozi mu nawet do 10 lat więzienia.

Czytaj też: Tajemnicza śmierć na torach. Maszynista zginął pod kołami pociągu, który prowadził

Sonda
Czy kary za kradzież powinny być zaostrzone?
Koniec koszmaru kierowców. Ulica Szafera w Szczecinie otwarta dla ruchu
Nasi Partnerzy polecają