Płonący samochód, pożar - zdj. poglądowe

i

Autor: Kollinger / CC0 / pixabay.com

Warzymice: Płonęły śmietniki i samochody. Podpalacz w areszcie

2021-07-14 8:58

W Warzymicach pod Szczeciniem powiało grozą. Nieznany sprawca podpalał wiaty śmietnikowe na osiedlach. Ogień zajął nie tylko śmietniki, ale także samochody. Straty były ogromne. Na szczęście szybko udało się zatrzymać podpalacza. 45-latek odpowie za swoje głupie zachowanie przed sądem. Grozi mu co najmniej kilka lat za więziennymi murami.

Do zdarzenia doszło w ubiegły piątek, 9 lipca. We wczesnych godzinach porannych w kilku miejscach w rejonie ulic Dębowej i Irysowej doszło do podpaleń wiat śmietnikowych. Ogień przeniósł się również na samochody zaparkowane tuż obok. Na szczęście nikt nie został poszkodowany, jednak straty materialne okazały się ogromne.

Czytaj też: Zaproponował jej nocleg, a potem zabił tłuczkiem do mięsa. Makabryczna zbrodnia w Szczecinie

Policja rozpoczęła poszukiwania sprawcy. Sprawą zajęli się funkcjonariusze z Polic i Mierzyna. Zabezpieczono również nagrania monitoringu. Szybko okazało się, że sprawcą jest prawdopodobnie znany już policjantom mieszkaniec powiatu polickiego.

Jeszcze tego samego dnia po południu funkcjonariusze namierzyli i zatrzymali na terenie Szczecina 45-latka podejrzewanego o podpalenia. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do aresztu, gdzie spędzi kolejne dwa miesiące. Za kratami może jednak spędzić o wiele więcej czasu. Za zniszczenie mienia kodeks karny przewiduje nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Czytaj też: Szczecin: Brutalny atak na ekspedientkę z "Żabki". Pobiła Ukrainkę, bo nie chciała sprzedać jej alkoholu

Niemowlę uratowane z pożaru
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany