Żabka

i

Autor: Amadeusz Calik

Szczecin: Brutalny atak na ekspedientkę z "Żabki". Pobiła Ukrainkę, bo nie chciała sprzedać jej alkoholu

2021-07-13 13:41

Pochodząca z Ukrainy ekspedientka z "Żabki" odmówiła jej sprzedaży alkoholu, więc zaczęła się mścić. Przez kilka kolejnych miesięcy publicznie ją znieważała, groziła śmiercią, a ostatecznie dotkliwie pobiła. Agresywną klientkę w końcu dosięgła ręka sprawiedliwości. 26-latka została zatrzymana i trafiła do aresztu. Wkrótce za swoje czyny odpowie przed sądem.

Prokuratura Rejonowa Szczecin-Zachód zakończyła postępowanie w sprawie kobiety, która znęcała się psychicznie nad ekspedientką ze względu na jej przynależność narodową. Koszmar Ukrainki zatrudnionej w jednym ze szczecińskich sklepów sieci "Żabka" rozpoczął się w lutym, gdy odmówiła 26-latce sprzedaży alkoholu. Ta zaczęła się mścić.

- Ppublicznie znieważała ją słowami powszechnie uznawanymi za obelżywe, kierowała względem niej groźby uszkodzenia ciała i pozbawienia życia, a nadto w dniu 26 kwietnia 2021 r. użyła wobec niej przemocy fizycznej uderzając ją rękoma i kopiąc, w wyniku czego pokrzywdzona obywatelka Ukrainy doznała obrażeń ciała na okres do 7 dni - mówi prok. Ewa Obarek z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Czytaj też: Zaproponował jej nocleg, a potem zabił tłuczkiem do mięsa. Makabryczna zbrodnia w Szczecinie

Agresywna 26-latka została zatrzymana i usłyszała zarzuty. Na wniosek prokuratora trafiła do aresztu. Jak się okazało, była już wcześniej karana.

Kobieta częściowo przyznała się do zarzucanego jej czynu i złożyła wyjaśnienia. Wkrótce będzie musiała wytłumaczyć się ze swojego postępowania przed sądem.

Za stosowanie przemocy z powodu przynależności narodowej grozi jej od 6 miesięcy do 5 lat więzienia.

Czytaj też: Pastwili się nad niepełnosprawnym Dominikiem. "Kamerzysta" i jego ekipa wkrótce staną przed sądem

Patostreamerzy pastwili się nad niepełnosprawnym chłopakiem
Nasi Partnerzy polecają