Wandal w kościele. Szuka go szczecińska policja. Rozpoznajecie go?

i

Autor: Grzegorz Kluczyński, mat. policji Wandal w kościele. Szuka go szczecińska policja. Rozpoznajecie go?

Wandal w kościele. Szuka go szczecińska policja. Rozpoznajecie go? [ZDJĘCIA]

2022-06-24 8:38

Wszedł do kościoła i zniszczył krzyż w przedsionku, po czym opuścił świątynię. Nie przewidział tylko, że całe zajście śledziła kamera monitoringu. Nagranie trafiło na policję, a ta opublikowała wizerunek sprawcy. Rozpoznajecie go?

Do incydentu doszło w środę, 22 czerwca, w kościele pw. św. Andrzeja Boboli przy ul. Pocztowej. Około godz. 16:45 do przedsionka kościoła wszedł mężczyzna, uszkodził krzyż, po czym wyszedł. Całe zajście zarejestrował monitoring. Nagranie, na którym widnieje jego wizerunek zostało zabezpieczone.

Czytaj też: Zmiany na szczecińskim Turzynie. Nowe rondo już przejezdne. Będą kolejne utrudnienia [ZDJĘCIA, WIDEO]

Funkcjonariusze z Komisariatu Szczecin Śródmieście prowadzą dochodzenie nadzorowane przez Prokuraturę Rejonową Szczecin Śródmieście w sprawie znieważenia miejsca przeznaczonego do publicznego wykonywania obrzędów religijnych i proszą o pomoc osoby, które mogłyby pomóc w ustaleniu tożsamości sprawcy. Osoby rozpoznające mężczyznę proszone są o kontakt z policjantami pod numerami tel. 47 78 12 330, 47 78 12 331 bądź z dyżurnym Komisariatu Szczecin Śródmieście tel. 47 78 19 101.

Czytaj też: Ksiądz Izabela Sikora: "Pięknie, że się różnimy". Zobacz rozmowę z jedną z pierwszych kobiet-księży w Polsce [WIDEO]

Sonda
Czy chodzisz do kościoła?
Duże zmiany na szczecińskim Turzynie. Nowe rondo już przejezdne