Wandal w kościele. Szuka go szczecińska policja. Rozpoznajecie go? [ZDJĘCIA]

2022-06-24 8:38
Wandal w kościele. Szuka go szczecińska policja. Rozpoznajecie go?
Autor: Grzegorz Kluczyński, mat. policji Wandal w kościele. Szuka go szczecińska policja. Rozpoznajecie go?

Wszedł do kościoła i zniszczył krzyż w przedsionku, po czym opuścił świątynię. Nie przewidział tylko, że całe zajście śledziła kamera monitoringu. Nagranie trafiło na policję, a ta opublikowała wizerunek sprawcy. Rozpoznajecie go?

Do incydentu doszło w środę, 22 czerwca, w kościele pw. św. Andrzeja Boboli przy ul. Pocztowej. Około godz. 16:45 do przedsionka kościoła wszedł mężczyzna, uszkodził krzyż, po czym wyszedł. Całe zajście zarejestrował monitoring. Nagranie, na którym widnieje jego wizerunek zostało zabezpieczone.

Czytaj też: Zmiany na szczecińskim Turzynie. Nowe rondo już przejezdne. Będą kolejne utrudnienia [ZDJĘCIA, WIDEO]

Funkcjonariusze z Komisariatu Szczecin Śródmieście prowadzą dochodzenie nadzorowane przez Prokuraturę Rejonową Szczecin Śródmieście w sprawie znieważenia miejsca przeznaczonego do publicznego wykonywania obrzędów religijnych i proszą o pomoc osoby, które mogłyby pomóc w ustaleniu tożsamości sprawcy. Osoby rozpoznające mężczyznę proszone są o kontakt z policjantami pod numerami tel. 47 78 12 330, 47 78 12 331 bądź z dyżurnym Komisariatu Szczecin Śródmieście tel. 47 78 19 101.

Czytaj też: Ksiądz Izabela Sikora: "Pięknie, że się różnimy". Zobacz rozmowę z jedną z pierwszych kobiet-księży w Polsce [WIDEO]

Sonda
Czy chodzisz do kościoła?
Duże zmiany na szczecińskim Turzynie. Nowe rondo już przejezdne
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE