Wałcz. 2-letni chłopczyk stał na parapecie na trzecim piętrze! Co tam się stało?!

i

Autor: materiały nadesłane do redkacji Wałcz. 2-letni chłopczyk stał na parapecie na trzecim piętrze! Co tam się stało?!

Wałcz. 2-letni chłopczyk stał na parapecie na trzecim piętrze! Co tam się stało?!

2021-10-14 19:25

Do niecodziennego zdarzenia doszło w Wałczu (woj. zachodniopomorskie). Tamtejsza policja otrzymała zgłoszenie o dziecku, które stało na parapecie okna na trzecim piętrze jednego z bloków Osiedla Tysiąclecia. Kiedy mundurowi dotarli na miejsce zdarzenia, dziecka na parapecie już nie było.

W Wałczu policjanci otrzymali w czwartek, 14 października, dramatyczne zgłoszenie. O godz. 11:13 ktoś poinformował mundurowych o dziecku, które stało na parapecie okna na trzecim piętrze czteropiętrowego bloku. To jeden z bloków na Osiedlu Tysiąclecia. Policjanci błyskawicznie udali się na miejsce zgłoszenia. W każdej chwili mogło dojść do tragedii, ponieważ dziecko mogło spaść i miałoby niemal zerowe szanse na przeżycie.

- Kiedy funkcjonariusze dotarli na miejsce zgłoszenia, dziecka na parapecie już nie było - informuje asp. Beata Budzyń z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu. Istniało realne zagrożenie, że chłopiec spadł z parapetu. Mundurowi weszli do mieszkania na trzecim piętrze. Zastali tam matkę i dwoje dzieci. Jednym z nich był 2-letni chłopczyk, którego kobieta spuściła z oczu, a następnie wdrapał się na parapet. Oprócz 2-latka w mieszkaniu była także mała dziewczynka. Policjanci zbadali trzeźwość matki. Badanie alkomatem wykazało, że kobieta była trzeźwa w chwili zdarzenia. Tym razem skończyło się na strachu, jednak policjanci apelują o uważną opiekę nad dziećmi, ponieważ wystarczy chwila nieuwagi, aby mogło dojść do tragedii.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Groza w przedszkolu w Mierzynie. Dzieci: "pan strzelał"

Wałcz. Dwuletni chłopiec stał na parapecie na trzecim piętrze!
Sonda
Czy kary za przemoc wobec dzieci powinny być bardziej surowe?