Wałcz. 2-letni chłopczyk stał na parapecie na trzecim piętrze! Co tam się stało?!

2021-10-14 19:25
Wałcz. 2-letni chłopczyk stał na parapecie na trzecim piętrze! Co tam się stało?!
Autor: materiały nadesłane do redkacji Wałcz. 2-letni chłopczyk stał na parapecie na trzecim piętrze! Co tam się stało?!

Do niecodziennego zdarzenia doszło w Wałczu (woj. zachodniopomorskie). Tamtejsza policja otrzymała zgłoszenie o dziecku, które stało na parapecie okna na trzecim piętrze jednego z bloków Osiedla Tysiąclecia. Kiedy mundurowi dotarli na miejsce zdarzenia, dziecka na parapecie już nie było.

W Wałczu policjanci otrzymali w czwartek, 14 października, dramatyczne zgłoszenie. O godz. 11:13 ktoś poinformował mundurowych o dziecku, które stało na parapecie okna na trzecim piętrze czteropiętrowego bloku. To jeden z bloków na Osiedlu Tysiąclecia. Policjanci błyskawicznie udali się na miejsce zgłoszenia. W każdej chwili mogło dojść do tragedii, ponieważ dziecko mogło spaść i miałoby niemal zerowe szanse na przeżycie.

- Kiedy funkcjonariusze dotarli na miejsce zgłoszenia, dziecka na parapecie już nie było - informuje asp. Beata Budzyń z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu. Istniało realne zagrożenie, że chłopiec spadł z parapetu. Mundurowi weszli do mieszkania na trzecim piętrze. Zastali tam matkę i dwoje dzieci. Jednym z nich był 2-letni chłopczyk, którego kobieta spuściła z oczu, a następnie wdrapał się na parapet. Oprócz 2-latka w mieszkaniu była także mała dziewczynka. Policjanci zbadali trzeźwość matki. Badanie alkomatem wykazało, że kobieta była trzeźwa w chwili zdarzenia. Tym razem skończyło się na strachu, jednak policjanci apelują o uważną opiekę nad dziećmi, ponieważ wystarczy chwila nieuwagi, aby mogło dojść do tragedii.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Groza w przedszkolu w Mierzynie. Dzieci: "pan strzelał"

Wałcz. Dwuletni chłopiec stał na parapecie na trzecim piętrze!
Sonda
Czy kary za przemoc wobec dzieci powinny być bardziej surowe?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE