Groza w przedszkolu w Mierzynie. Dzieci: pan strzelał

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. congerdesign /zdjęcie ilustracyjne

Groza w przedszkolu w Mierzynie. Dzieci: "pan strzelał"

2021-10-13 13:11

Chwile grozy przeżyły wychowawczynie w przedszkolu przy ul. Weleckiej w Mierzynie po tym, jak dzieci poinformowały, że jakiś pan strzelał z pistoletu. Z placu zabaw ewakuowanych zostało około czterdziestu przedszkolaków.

Zdarzenie miało miejsce w miniony poniedziałek, 11 października. Jak relacjonuje dyrektorka przedszkola przy ul. Weleckiej w Mierzynie (woj. zachodniopomorskie), tego dnia na placu zabaw bawiło się około czterdziestu przedszkolaków. W pewnym momencie zrobiło się zamieszanie, dzieci przybiegły do wychowawczyni i powiedziały, że "pan strzelał" i że miał pistolet do którego wkłada się kulki. - Nauczycielki natychmiast prawidłowo zareagowały, bo ewakuowały dzieci z placu zabaw, powiadomiły mnie telefonicznie, następnie ja zadzwoniłam na policję - opowiada w rozmowie z TVN24 Beata Nowicka.

Rozjechał 4-letniego Pawełka na oczach ojca.

Wkrótce policja dotarła do podejrzanego mężczyzny, u którego w domu znaleziono wiatrówkę. Jak twierdził, nie strzelał do dzieci, choć przyznał, że używał wiatrówki. Policja przeprowadziła z nim czynności procesowe pod kątem narażenia na niebezpieczeństwo. Mężczyzna nie został zatrzymany, ale sprawa trafi do prokuratury.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE