W Zachodniopomorskiem znów będzie gorąco! Nadciągają tropikalne upały

i

Autor: Grzegorz Kluczyński W Zachodniopomorskiem znów będzie gorąco! Nadciągają tropikalne upały

W Zachodniopomorskiem znów będzie gorąco! Nadciągają tropikalne upały

2022-06-21 18:56

Nagłe ochłodzenie mogło zaniepokoić tych, którzy już rozpoczęli wakacyjny wypoczynek na Pomorzu Zachodnim. W poniedziałek, 20 czerwca, termometry pokazywały zaledwie 15 stopni, a z nieba padał deszcz. We wtorek było już nieco cieplej, jednak odczucie chłodu wzmagał porywisty wiatr. Po tym chwilowym załamaniu pogody znów zrobi się gorąco. Pod koniec tygodnia na termometrach zobaczymy nawet 30 stopni.

Kolejne dni przyniosą znaczne ocieplenie. Już w środę, 22 czerwca termometry wskażą około 24 stopni, a w następnych dniach temperatura będzie systematycznie wzrastać, by w weekend osiągnąć poziom 29-30 stopni. Oznacza to gorący początek wakacji. Prognoza ostrzeżeń meteorologicznych IMGW przewiduje ogłoszenie ostrzeżenia pierwszego stopnia przed upałami, czyli tzw. "żółtego alertu" na terenie całego województwa zachodniopomorskiego już w piątek, 24 czerwca. Warto więc pamiętać, żeby w godzinach południowych i wczesnych popołudniowych, gdy słońce znajduje się w najwyższym punkcie, unikać promieni słonecznych i pić dużo wody.

Czytaj też: W tych miejscach możesz opalać się NAGO! Gdzie są plaże naturystów w Zachodniopomorskiem? [PRZEWODNIK, MAPY]

Zmian w pogodzie możemy spodziewać się w niedzielę. Mogą wystąpić lokalne burze, które spowodują nieznaczne ochłodzenie. Jednak według prognoz długoterminowych, wysokie temperatury w okolicach 25-30 stopni będą utrzymywać się co najmniej do końca czerwca.

Czytaj też: Dramat golasów. Słynna NAGA plaża nad Bałtykiem przestanie istnieć? [ZDJĘCIA, WIDEO]

Rowerzyści kontra naturyści. Słynna naga plaża przestanie istnieć?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany