Deptak Bogusława

i

Autor: Grzegorz Kluczyński

W weekend wracają ogródki gastronomiczne. Szczecińscy restauratorzy mogą liczyć na OGROMNĄ zniżkę

2021-05-10 11:55

Trwa luzowanie obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Już od najbliższej soboty, po wielu miesiącach przerwy, działalność wznowią lokale gastronomiczne. Na razie powróci możliwość spożywania posiłków w ogródkach zlokalizowanych przy restauracjach i kawiarniach. To jednak duży krok do przodu, w obliczu tego, go miało miejsce w ostatnim czasie. Przypomnijmy, restauracje i kawiarnie były zamknięte od jesieni 2020 roku. Właściciele lokali gastronomicznych w Szczecinie mogą liczyć na wsparcie ze strony miasta w postaci dużej zniżki w opłatach za zajęcie pasa drogowego.

To już kolejna ulga dla przedsiębiorców przygotowana przez miasto. Właściciele lokali gastronomicznych otrzymają aż 90 procent bonifikaty na opłaty za zajęcie pasa ruchu drogowego na ogródki.

- Symboliczne opłaty mają ułatwić szczecińskim restauratorom funkcjonowanie w czasie pandemii - informuje Dariusz Sadowski z Centrum Informacji Miasta.

Bonifikata za zajęcie pasa ruchu drogowego obowiązuje do końca roku.

Zobacz też: Tutaj ludzkie mięso przerabiano na... BIGOS! Kamienica legendarnego "rzeźnika z Niebuszewa" już tak nie wygląda [ZDJĘCIA, WIDEO]

Dom legendarnego "rzeźnika z Niebuszewa" zmienił się nie do poznania