Autobus w Szczecinie

i

Autor: Grzegorz Kluczyński

Niecodzienna okazja!

W Szczecinie można kupić autobus za 5,5 tysiąca złotych! Dlaczego tak tanio?

2022-09-26 12:02

Jest ich pięć i wszystkie są na sprzedaż. Najtańszy został wyceniony na 5,5 tysiąca złotych. Mowa o miejskich autobusach, które lata świetności mają już za sobą. Szczecińskie Przedsiębiorstwo Autobusowe "Dąbie" wystawiło na przetarg łącznie pięć pojazdów - dwa Solarisy Urbino i trzy Mercedesy.

Autobusy za kilka tysięcy złotych

Wszystkie autobusy trafiły do Szczecina kilka lat temu z Niemiec i woziły pasażerów na miejskich liniach. Ich eksploatacja dobiegła jednak końca i spółka autobusowa postanowiła wystawić je na sprzedaż. Ceny są bardzo atrakcyjne, gdyż najtańszy z pojazdów został wyceniony zaledwie na 5,5 tys. zł netto, a najdroższy na 7 tys. zł.

Korzystna cena pojazdów niesie za sobą również niską jakość. Wszystkie autobusy nie nadają się do jazdy. Mają liczne wycieki paliwa i oleju, uszkodzone zawieszenie i wyposażenie. Wszystkie mają przebieg ponad miliona kilometrów. Oznacza to, że przywrócenie sprawności i dostosowanie ich do jazdy może być bardzo kosztowne i przewyższać nawet cenę nowego lub używanego autobusu nadającego się do jazdy.

Czytaj też: Wyznania w wielkim formacie. Nietypowe ogłoszenia na ulicach Szczecina [ZDJĘCIA, WIDEO]

Ciąg dalszy pod materiałem wideo

"Torowa rewolucja" z komplikacjami. Zastój na ulicy Kolumba w Szczecinie

Co można zrobić z autobusem?

Co można zatem zrobić z takim autobusem? Nabywca z pewnością musi wykazać się niezwykłą kreatywnością. Wycofany z eksploatacji pojazd może jednak zyskać zupełnie nowe życie. Pasjonaci potrafią przerabiać stare autobusy na minidomy, altany działkowe czy lokale gastronomiczne. W tym przypadku liczy się oryginalny pomysł, jednak trzeba brać pod uwagę również spore wydatki.

Chętni na zakup autobusów mogą składać swoje oferty do 30 września 2022 roku do SPA "Dąbie" Sp. z o.o. - osobiście lub pocztą. Szczegółowe informacje dotyczące przetargu można znaleźć tutaj.

Czytaj też: Popularny skrót zagrodzony! Zamiast kilkunastu kroków, trzeba teraz iść... 600 metrów pod górę. Urzędnicy są nieugięci

Sonda
Jak oceniasz szczecińską komunikację miejską?
Nasi Partnerzy polecają