Plac zabaw

i

Autor: Free-Photos / CC0 / pixabay.com

W parku Przygodna powstanie plac zabaw, jakiego jeszcze w Szczecinie nie było!

2021-05-12 8:50

Trzy "statki", "wieloryb", "delfinek", huśtawki i bujaki - tak ma wyglądać plac zabaw w parku Przygodna na szczecińskich Gumieńcach. To ma być prawdziwi "morskie" miejsce dla dzieci, z atrakcjami, jakich nie ma w innych częściach miasta. Miasto szuka wykonawcy.

Właśnie został ogłoszony przetarg na doposażenie placu zabaw w parku Przygodna. Na składanie ofert zainteresowane firmy mają czas do 25 maja 2021 roku. Wykonawca będzie miał na wykonanie zadania 70 dni. Będzie musiał dostarczyć i zamontować gigantyczny, 16-metrowy tor zabawowy w kształcie statku, a także huśtawkę z czterema siedziskami – dwoma dla małych dzieci i dwoma dla starszych.

- Takiego placu zabaw jeszcze nie było - mówi Andrzej Kus, rzecznik miasta ds. komunalnych i ochrony środowiska. - Zacumują tutaj trzy statki, znajdzie się strefa zabaw dla najmłodszych dzieci, czy dostawione zostaną ławki. Mowa o parku Przygodna znajdującym się na Gumieńcach.

Zobacz też: Rozbudowa Muzeum Techniki w Szczecinie nie zwalnia tempa. Zakończenie jeszcze w tym roku [ZDJĘCIA]

Utworzona zostanie strefa zabaw dla młodszych dzieci. Znajdzie się w niej kolejny zabawkowy statek.

- Będzie to podwójny bujak sprężynowe przypominający średniowieczną łódź oraz duży zestaw zabawowy w kształcie statku - z piaskownicą - dodaje Andrzej Kus. - Kolejny sprężynowy bujak będzie w kształcie i kolorystyce delfina, jeszcze jeden – wieloryba.

Dodatkowo, na powierzchni 24 metrów kwadratowych, ułożone zostaną chodniki z kostki brukowej. Przy nich znajdą się trzy ławki z oparciem. Ułożony też będzie trawnik z rolki.

Czytaj też: Chcieli napić się piwa pod chmurką, zrobili więć coś NIEOCZEKIWANEGO! [ZDJĘCIA]

Plac zabaw w parku Przygodna

i

Autor: UM Szczecin
M jak mama: Co powinno umieć 3-letnie dziecko?
Nasi Partnerzy polecają