Aleja Wojska Polskiego przed przebudową

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Aleja Wojska Polskiego przed przebudową

Utrudnienia w centrum Szczecina. Zamykają al. Wojska Polskiego [WIDEO]

2021-09-17 7:09

Śródmiejski odcinek alei Wojska Polskiego jest już formalnie placem budowy. I chociaż wciąż jeszcze można tędy przejechać samochodem, pojawiły się już pierwsze, drobne utrudnienia. To jednak zaledwie preludium do tego, co czeka nas w ciągu najbliższych dwóch lat. Sporo zmian czeka kierowców już od piątku. Tego dnia zostanie bowiem zamknięty spory fragment remontowanej ulicy. Jak się poruszać w centrum miasta, żeby nie trafić w ślepy zaułek lub nie utknąć w korkach?

Od piątku, 17 września, zamknięty zostanie odcinek al. Wojska Polskiego od skrzyżowania z ul. Jagiellońską do placu Zgody. Zamknięcie nastąpi około godziny 18:00.

Zamkniętym odcinkiem przejechać będą mogły tylko pojazdy komunikacji miejskiej. Na pl. Zgody obowiązywać będzie tylko ruch okrężny, który został wprowadzony w środę. W godzinach 23:00-7:00 będzie możliwość wjazdu pojazdów z zaopatrzeniem. Wykonawca zapewni dojazd do bram wjazdowych.

Czytaj też: Starszy mężczyzna zginął pod kołami rozpędzonego mercedesa. To jedno z najniebezpieczniejszych miejsc w Szczecinie [ZDJĘCIA]

Na ulicy Jagiellońskiej, w kierunku do skrzyżowania z al. Wojska Polskiego, wyłączony z ruchu zostanie dotychczasowy pas do jazdy na wprost. Z prawego pasa będzie można jechać na wprost dalej ul. Jagiellońską oraz w lewo w al. Wojska Polskiego.

Sugerowany objazd został wyznaczony ciągiem Al. Piastów i ul. Krzywoustego.

Prace związane z frezowaniem nawierzchni mają się rozpocząć w najbliższy poniedziałek, 20 września.

Czytaj też: Szczecin: Brutalny atak w kościele. Napastnik zniszczył krzyż i złamał księdzu szczękę

Organizacja ruchu na al. Wojska Polskiego

i

Autor: UM Szczecin Organizacja ruchu na al. Wojska Polskiego
Organizacja ruchu na al. Wojska Polskiego

i

Autor: UM Szczecin Organizacja ruchu na al. Wojska Polskiego

Co się zmieni na al Wojska Polskiego?

W ramach inwestycji zmieni się naprawdę dużo. Uporządkowane zostanie parkowanie, chodniki staną się bardziej przyjazne dla pieszych, pojawią się nowe nasadzenia, zmodernizowane zostaną przylegające do al. Wojska Polskiego fragmenty ulic Śląskiej i Jagiellońskiej, pojawią się nowe elementy małej architektury. Zmieni się również plac Zgody, który stanie się rondem. Ponadto w sąsiedztwie placu Zgody, w ramach rewitalizacji wnętrza kwartału 36 obejmującego ulice Małkowskiego, Ks. Bogusława, Boh. Getta Warszawskiego oraz Królowej Jadwigi, powstanie również dwupoziomowy podziemny parking, w którym zmieści się około 150 pojazdów.

Czytaj też: W sezonie się nie udało. Plaża w Szczecinie Dąbiu otwarta po długim remoncie [ZDJĘCIA, WIDEO]

Sonda
Czy często stoisz w korkach?
Ostatnia przejażdżka przed remontem al. Wojska Polskiego w Szczecinie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany