Tragiczny wypadek na ul. Mieszka I

i

Autor: Domin Starszy mężczyzna zginął pod kołami sportowego mercedesa

Starszy mężczyzna zginął pod kołami rozpędzonego mercedesa. To jedno z najniebezpieczniejszych miejsc w Szczecinie [ZDJĘCIA]

Czy tej tragedii można było uniknąć? Takie pytanie zadaje sobie wielu mieszkańców Szczecina. W środę przed południem, na ulicy Mieszka I doszło do śmiertelnego wypadku. Zginął starszy mężczyzna.

85-letni mężczyzna przechodził prawidłowo przez jezdnię na wysokości sklepu Jysk. Niespodziewanie, z dużą siłą, uderzył w niego sportowy mercedes. Mężczyzna został odrzucony siłą rozpędu o około 20 metrów. Samochód zatrzymał się kilkadziesiąt metrów za przejściem. Pomimo podjętej niemal natychmiast reanimacji, starszy mężczyzna zmarł wskutek wielonarządowych obrażeń ciała.

Przez długi czas ulica była zablokowana. Kierowcy musieli korzystać z objazdów.

Czytaj też: Szczecin: Brutalny atak w kościele. Napastnik zniszczył krzyż i złamał księdzu szczękę

Przejście dla pieszych na ul. Mieszka I uznawane jest za jedno z najbardziej niebezpiecznych w Szczecinie. Korzysta z niego wiele osób, które udają się na cmentarz lub do pobliskich sklepów. Nie ma tam sygnalizacji świetlnej. Nad pasami znajduje się dodatkowe oświetlenie, które ma zwiększyć widoczność. Mimo oznakowania i "tarki" która ma zmusić kierowców do zdjęcia nogi z gazu, pojazdy poruszają się tam z bardzo dużą prędkością, co często prowadzi do wielu niebezpiecznych sytuacji.

Czytaj też: Groźny wypadek na obwodnicy Stargardu! Ranni w dachującym busie

Sonda
Czy Szczecin jest przyjazny dla pieszych?
Koniec koszmaru kierowców. Ulica Szafera w Szczecinie otwarta dla ruchu
Nasi Partnerzy polecają