Brutalny atak w kościele. Napastnik zniszczył krzyż i złamał księdzu szczękę

i

Autor: Google Street View Brutalny atak w kościele. Napastnik zniszczył krzyż i złamał księdzu szczękę

Szczecin: Brutalny atak w kościele. Napastnik zniszczył krzyż i złamał księdzu szczękę

2021-09-16 9:33

Agresywny mężczyzna wtargnął do kościoła, zdewastował wyposażenie świątyni i brutalnie zaatakował księdza. Duchowny trafił do szpitala ze złamaną żuchwą. To już kolejny incydent w kościele na szczecińskich Pomorzanach na przestrzeni ostatnich kilku lat.

Do zdarzenia doszło w środę, 15 września około godziny 10:00, w kościele pw. św. Józefa. Agresywny mężczyzna z piwem w ręku, który najprawdopodobniej był pod wpływem alkoholu lub środków odurzających wszedł do przedsionka świątyni i zaczął go dewastować. Następnie na jego celowniku znalazł się zabytkowy krzyż.

Jak mówi w rozmowie z reporterką TVP Szczecin ksiądz Dariusz Olszak z parafii pw. św. Józefa, mężczyzna "skakał po nim i kopał". Jak dodaje duchowny, zachowywał się "z wielką nienawiścią".

Czytaj też: Szczecinianie omijają kościoły SZEROKIM ŁUKIEM! Czy to już miasto BEZBOŻNIKÓW?

Świadkami zdarzenia byli przypadkowi przechodnie, którzy powiadomili księży na plebanii. Na miejsce przyszedł ksiądz Marcin Nockowski, żeby zobaczyć, co się dzieje. Początkowo mężczyzna próbował oddalić się z miejsca zdarzenia, jednak po chwili wrócił i wdał się w dyskusję z duchownym, a następnie uderzył go pięścią w twarz. Ksiądz upadł.

Po kilkunastu minutach na miejsce przyjechała policja. Poszkodowany ksiądz trafił na SOR. Okazało się, że ma krwiaka i złamaną żuchwę. Czeka go operacja. Napastnik został zatrzymany.

- To 33-latek, który był już notowany - poinformowała mł. asp. Ewelina Gryszpan z KMP Szczecin. - Policja prowadzi dochodzenie w sprawie znieważenia przedmiotu czci religijnej, a w kwestii pobicia księdza wstępnie w kierunku uszkodzenia ciała.

Prokuratura prowadzi postępowanie m.in. pod kątem przestępstwa obrazy uczuć religijnych. W sprawie gromadzony jest materiał dowodowy.

To kolejny taki incydent w kościele przy ul. Św. Józefa. Około dwa lata temu zniszczona została figura Matki Boskiej. Do aktu wandalizmu doszło również w ostatnim czasie w innej świątyni na Pomorzanach, gdzie zniszczono kapliczki znajdujące się przed kościołem.

Czytaj też: Szczecin: Satanistyczne symbole na figurach przed kościołem. Policja prowadzi dochodzenie

Sonda
Chodzisz regularnie do kościoła?
Modernizacja północnej ściany katedry św. Jakuba w Szczecinie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany