Plaża w Szczecinie Dąbiu otwarta po długim remoncie

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Plaża w Szczecinie Dąbiu otwarta po długim remoncie

W sezonie się nie udało. Plaża w Szczecinie Dąbiu otwarta po długim remoncie [ZDJĘCIA, WIDEO]

2021-09-16 8:52

Niestety nie udało się zakończyć remontu przed końcem sezonu letniego. Mieszkańcy Szczecina będą mogli opalać się i kąpać na plaży w Dąbiu dopiero w przyszłym roku, jednak już teraz mogą korzystać z nowoczesnego terenu rekreacyjnego przy ul. Żaglowej. W środę wieczorem kompleks został oficjalnie otwarty po trwającej wiele miesięcy, gruntownej przebudowie.

Na miejskim kąpielisku zmieniło się dosłownie wszystko. Przebudowana została zarówno sama plaża i jej otoczenie. W miejscu starych, zaniedbanych baraków socjalnych, powstały zupełnie nowe budynki. Do dyspozycji są place zabaw, miejsca piknikowe, ławki i drewniane siedziska, a także miejsca do gry w tenisa, siatkówkę czy szachy. Można więc korzystać z niego przez cały rok. Kompleks jest otwarty codziennie, w godz. 10:00-18:00. Poza sezonem letnim, wstęp jest bezpłatny.

Czytaj też: "Królowe Życia": Fala hejtu na Arka ze Szczecina. Zasłużył?

Czytaj też: Banksy tu był? Tajemnicze dzieło ozdobiło ścianę w centrum Szczecina [ZDJĘCIA, WIDEO]

Kąpielisko "Dąbie" jest ulubionym miejscem wypoczynku nie tylko dla mieszkańców prawobrzeżnej części Szczecina. Na kameralną plażę przyjeżdżają również mieszkańcy z różnych, najbardziej oddalonych zakątków miasta. Na plaży w Dąbiu od lat odbywają się również wydarzenia kulturalne, m.in. pokazy filmów w ramach Dąbskich Wieczorów Filmowych.

Remont plaży nad jeziorem Dąbie kosztował 9 milionów złotych.

Czytaj też: Szczeciński aquapark czeka na przedsiębiorców

Sonda
Które kąpielisko w Szczecinie jest najlepsze?
Plaża w Szczecinie Dąbiu otwarta po długim remoncie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany