Urzędy skarbowe w Szczecinie. Godziny otwarcia 2 maja. To ostatni dzień rozliczenia się z fiskusem!

i

Autor: Google Street View Urzędy skarbowe w Szczecinie. Godziny otwarcia 2 maja. To ostatni dzień rozliczenia się z fiskusem!

Urzędy skarbowe w Szczecinie. Godziny otwarcia 2 maja. To ostatni dzień rozliczenia się z fiskusem!

2022-05-02 11:06

2 maja to ostateczny termin rozliczenia podatku PIT za 2021 rok. Wiele osób, które korzystają z ulg i odliczeń, zostawia ten obowiązek na ostatnią chwilę, co oznacza, że tego dnia urzędy skarbowe będą cieszyć się dużo większym zainteresowaniem. Nie każdy, rozlicza się za pośrednictwem Internetu, wciąż są osoby, które wciąż preferują "tradycyjną" formę rozliczenia. W jakich godzinach będą czynne urzędy skarbowe w Szczecinie w poniedziałek, 2 maja 2022?

Z każdym kolejnym rokiem, coraz więcej osób korzysta z elektronicznej formy rozliczenia podatku za pomocą usługi Twój e-PIT. Jest ona wygodna, gdyż nie wymaga wychodzenia z domu. Wszystko załatwiamy za pomocą kilku kliknięć. Wciąż jednak pozostaje wiele osób wiernych tradycyjnej metodzie, polegającej na wypełnianiu papierowych formularzy. Wiele osób zostawia również ten obowiązek na ostatni dzień. W ostatnich dniach kwietnia wzrasta liczba osób odwiedzających urzędy skarbowe, by złożyć zeznanie podatkowe lub zasięgnąć informacji.

Czytaj też: Jak działa szczecińska komunikacja miejska w majówkę? Lepiej sprawdź rozkład jazdy!

2 maja to wyjątkowy dzień, gdyż wypada w samym środku długiego weekendu, między świętami. W tym czasie funkcjonowanie wielu firm i instytucji bywa nieco zaburzone, stąd pojawiają się liczne obawy i wątpliwości dotyczące działania urzędów, w tym również urzędów skarbowych. Czy urzędy skarbowe w Szczecinie będą otwarte w poniedziałek, 2 maja?

- 2 maja urzędy skarbowe w Szczecinie funkcjonują normalnie jak w dni powszednie - potwierdza Małgorzata Brzoza, rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie. - W poniedziałki urzędy są otwarte dłużej, w godzinach 8:00-18:00, więc klienci będą mieli dodatkowy czas na załatwienie formalności.

Takie godziny otwarcia obowiązują we wszystkich trzech urzędach skarbowych w Szczecinie: przy ul. Drzymały, Felczaka i Rydla.

Czytaj też: Sklepy czynne w majówkę. Gdzie będzie można zrobić zakupy w Szczecinie od 30 kwietnia do 3 maja?

Sonda
Czy rozliczyłeś/aś już swój PIT?
Szturm na jaskinie hazardu. Trzy punkty w Szczecinie zamknięte
Nasi Partnerzy polecają