Sklepy czynne w majówkę w Szczecinie

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Sklepy czynne w majówkę w Szczecinie

Sklepy czynne w majówkę. Gdzie będzie można zrobić zakupy w Szczecinie 3 maja?

2022-05-02 11:03

Długi majowy weekend to czas, w którym prawie wszystko funkcjonuje nieco inaczej, także handel. Przypomnijmy, 3 maja to dzień ustawowo wolny od pracy, dlatego zdecydowana większość sklepów będzie zamknięta. Warto więc zrobić wcześniej zakupy, żeby nagle nie okazało się, że nie ma gdzie kupić kiełbasy do majówkowego grilla.

Poniedziałek, 2 maja, chociaż jest Świętem Flagi, nie jest dniem wolnym od pracy. Oznacza to, że sklepy będą działać według normalnych zasad. Jest to zatem idealna okazja, żeby uzupełnić majówkowe zapasy i dokupić kiełbasę na grilla, keczup, musztardę oraz napoje, które przydadzą się podczas biesiadowania pod chmurką.

Czytaj też: Nowe miejsce na kulturalnej mapie Szczecina. Tak powstają "Ogrody Śródmieście" [ZDJĘCIA, WIDEO]

We wtorek, 3 maja, przypada Święto Konstytucji. To dzień ustawowo wolny od pracy, więc sytuacja będzie podobna jak w niedzielę, 1 maja. Galerie handlowe, hipermarkety, supermarkety i większość sklepów będzie zamknięta. Możliwość zakupów będzie bardzo ograniczona. Do dyspozycji pozostaną jedynie małe osiedlowe sklepy i stacje benzynowe.

Mieszkańcy Szczecina, którzy będą koniecznie chcieli zrobić tego dnia zakupy, mogą udać się... do Niemiec. 3 maja jest tam normalnym dniem roboczym, więc popularne wśród szczecinian sklepy w Löcknitz, Pasewalku czy Schwedt, będą otwarte dla klientów.

Czytaj też: Jak działa szczecińska komunikacja miejska w majówkę? Lepiej sprawdź rozkład jazdy!

Sonda
Jak spędzasz majówkę 2022?
Nowe miejsce na kulturalnej mapie Szczecina. Tak powstają "Ogrody Śródmieście"