Jak działa szczecińska komunikacja miejska w majówkę? Lepiej sprawdź rozkład jazdy!

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Jak działa szczecińska komunikacja miejska w majówkę? Lepiej sprawdź rozkład jazdy!

Jak działa szczecińska komunikacja miejska w majówkę? Lepiej sprawdź rozkład jazdy!

2022-04-29 12:09

Pierwszy majowy weekend to także zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej. W tym czasie przypadają aż dwa dni świąteczne, w których tramwaje i autobusy jeżdżą według specjalnych rozkładów jazdy. Dlatego warto zapoznać się z nimi przed rozpoczęciem podróży, żeby uniknąć długiego oczekiwania na przystankach.

Świąteczne rozkłady jazdy będą obowiązywać w niedzielę, 1 maja i we wtorek, 3 maja. W tych dniach tramwaje i autobusy będą kursować z mniejszą częstotliwością.

Poniedziałek, 2 maja jest normalnym dniem roboczym. Na wszystkich liniach - poza szkolnymi - obowiązywać będą takie rozkłady jak w dni powszednie.

Czytaj też: To ulubione miejsce szczecinian. Rusza Miejska Strefa Letnia na Wyspie Grodzkiej

2 maja zawieszone zostaną linie autobusowe 98, 109, 110 i 908. Natomiast na liniach 111, 222, 223, 227 i 904 obowiązywać będą rozkłady jazdy ważne w okresie wolnym od nauki w szkołach.

Zmiany dotyczyć będą również linii tramwajowych. 2 maja linia nr 7 w godzinach szczytu będzie kursowała średnio co 12 minut. Natomiast linia 12 zostanie zawieszona.

W dniach 1 i 3 maja kasy biletowe ZDiTM będą nieczynne.

Czytaj też: Kolejne utrudnienia na szczecińskim Niebuszewie. Zamkną Rondo Sybiraków. Zmiany na kilkunastu liniach autobusowych

Sonda
Jak oceniasz szczecińską komunikację miejską?
Balkony z widokiem na... ścianę! Szczecińskie osiedle stało się sławne na całą Polskę
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany