Utrudnienia w rejonie Ronda Sybiraków

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Utrudnienia w rejonie Ronda Sybiraków

Kolejne utrudnienia na szczecińskim Niebuszewie. Zamkną Rondo Sybiraków. Zmiany na kilkunastu liniach autobusowych

2022-04-27 13:39

Chociaż kierowcy zdążyli się już przyzwyczaić do trwających od wielu miesięcy prac na Niebuszewie, to wciąż muszą liczyć się z częstymi zmianami organizacji ruchu i związanymi z tym utrudnieniami. W najbliższych dniach czekają ich kolejne, tym razem w rejonie Ronda Sybiraków. Na szczęście to ostatni etap prac w tym miejscu.

W rejonie Niebuszewa trwa przebudowa torowisk tramwajowych i przy okazji jezdni i chodników. Obecnie najbardziej rozkopane są okolice dworca kolejowego i aleja Wyzwolenia. Końca dobiegają prace na ul. Kołłątaja i na Rondzie Sybiraków.

- Zaplanowane na około 10 dni prace drogowe wymuszają zamknięcie kilku ulic - informuje Hanna Pieczyńska ze spółki Tramwaje Szczecińskie. - Ostatnia warstwa nawierzchni oznacza jednak koniec jednego z etapów prac związanych z infrastrukturą dla kierowców.

Czytaj też: Złodzieje ukradli... flagi! Prezydent Szczecina: "Ręce opadają"

Od soboty, 30 kwietnia, wprowadzony zostanie kolejny etap czasowej organizacji ruchu. W związku w wykonaniem ostatniej warstwy nawierzchni jezdni na ulicy Kołłątaja i Rondzie Sybiraków na około 10 dni wprowadzone zostaną następujące zmiany:

 • zamknięta zostanie ulica Kołłątaja pomiędzy ul. Świętej Barbary i Rondem Sybiraków
 • zamknięty zostanie przejazd przez Rondo Sybiraków
 • dodatkowo, do odwołania, zamknięty zostanie wjazd z ulicy Lubomirskiego na al. Wyzwolenia

Zmiany w komunikacji miejskiej

Od soboty, 30 kwietnia, wprowadzone zostaną zmiany w kursowaniu linii 51, 57, 63, 69, 78, 82, 87, 89, 92, 99, B, 522 i 523. Zamknięcie skrzyżowania ul. Lubomirskiego/al. Wyzwolenia zmiany - w kursowaniu linii 87 i B:

Autobusy linii 87 w kierunku pętli „Podbórz” od przystanku „Odrowąża” kursować będą przez ul. Wąską, ul. Niedziałkowskiego, ul. Unisławy, pl. Witosa, al. Wyzwolenia, ul. Ofiar Oświęcimia i ul. Staszica do przystanku „Kołłątaja” i dalej bez zmian. Nieczynny będzie przystanek „Wąska Floating Arena” zlokalizowany w ciągu ul. Felczaka (nr 18022). W zamian uruchomione zostaną przystanki:

 • „Wąska” w ciągu ul. Niedziałkowskiego za skrzyżowaniem z ul. Wąską (nr 18691),
 • „Odzieżowa” w ciągu ul. Ofiar Oświęcimia za skrzyżowaniem z ul. Odzieżową (nr 12831),
 • „Ofiar Oświęcimia” w ciągu ul. Staszica za skrzyżowaniem z ul. Ofiar Oświęcimia (nr 14221).

Autobusy linii B w kierunku pętli „Osiedle Bukowe” od ronda Giedroycia kursować będą przez al. Wyzwolenia z pominięciem ul. Staszica i ul. Lubomirskiego. Przystanek „Kołłątaja” zlokalizowany będzie w ciągu al. Wyzwolenia za rondem Giedroycia (nr 12733).

Czytaj też: Dlaczego tramwaje jeżdżą tyłem? Dziwne manewry na Rondzie Giedroycia [ZDJĘCIA, WIDEO]

Asfaltowanie ronda Sybiraków - zmiany w kursowaniu linii 51, 57, 63, 69, 78, 82, 87, 89, 92, 99, B, 522 i 523.

Autobusy linii 57, 63 i 82 od przystanku „Cyryla i Metodego” kursować będą objazdem przez ul. Ofiar Oświęcimia, ul. Staszica i rondo Giedroycia do pętli „Kołłątaja”. Powrót odbywać się będzie przez ul. Barbary, ul. Długosza, al. Wyzwolenia, rondo Giedroycia, ul. Staszica, ul. Ofiar Oświęcimia do przystanku „Cyryla i Metodego” i dalej bez zmian. Nieczynne będą przystanki:

 • „Niemcewicza” w obu kierunkach (nr 14391 i 14392),
 • „Boguchwały” w obu kierunkach (nr 14691 i 14692).

W zamian uruchomione zostaną przystanki:

 • „Kołłątaja” w ciągu ul. Staszica pod kładką dla pieszych, w obu kierunkach (nr 12720 i 12722),
 • „Ofiar Oświęcimia” w ciągu ul. Staszica za skrzyżowaniem z ul. Ofiar Oświęcimia, w kierunku pętli „Kołłątaja” (nr 14221),
 • „Ofiar Oświęcimia” w ciągu ul. Ofiar Oświęcimia za skrzyżowaniem z ul. Staszica, w kierunku ul. 1 Maja (nr 14291),
 • „Cyryla i Metodego” na żądanie w ciągu ul. Cyryla i Metodego przed skrzyżowaniem z ul. Ofiar Oświęcimia, w kierunku pętli „Kołłątaja” (nr 16891),
 • „Cyryla i Metodego” na żądanie w ciągu ul. Ofiar Oświęcimia przed skrzyżowaniem z ul. Cyryla i Metodego, w kierunku ul. 1 Maja (nr 16892).

Linie kursować będą według specjalnych rozkładów jazdy.

Autobusy linii 51, 69, 78, 87 (kierunek Podbórz oraz kursy skrócone do Kołłątaja w obu kierunkach), 89, 92, 99 i B (kierunek Osiedle Arkońskie) od ul. Kołłątaja kursować będą objazdem przez ul. Barbary, ul. Długosza, ul. Naruszewicza do ul. Kołłątaja i dalej bez zmian. Nieczynne będą przystanki „Niemcewicza” w obu kierunkach. Na liniach obowiązywać będą dotychczasowe rozkłady jazdy (z wyjątkiem linii 87 i B, których rozkłady jazdy zmienione zostaną ze względu na zamknięcie dla ruchu ul. Lubomirskiego przy skrzyżowaniu z al. Wyzwolenia).

Autobusy linii 522 w kierunku Warszewa/Rostockiej od przystanku „Kołłątaja” zawracać będą na rondzie Giedroycia i dalej kursować będą przez ul. Staszica i ul. Ofiar Oświęcimia do przystanku „Cyryla i Metodego” i dalej bez zmian. Nieczynne będą przystanki „Niemcewicza” (nr 14392) i „Boguchwały” (nr 14692). W zamian uruchomione zostaną przystanki:

 • „Ofiar Oświęcimia” w ciągu ul. Ofiar Oświęcimia za skrzyżowaniem z ul. Staszica (nr 14291),
 • „Cyryla i Metodego” w ciągu ul. Ofiar Oświęcimia przed skrzyżowaniem z ul. Cyryla i Metodego (nr 16892).

Linia kursować będzie według dotychczasowego rozkładu jazdy.

Autobusy linii 523 w kierunku Zajezdni Golęcin od przystanku „Kołłątaja” kursować będą objazdem przez ul. Kołłątaja, ul. Barbary, ul. Długosza, ul. Naruszewicza do ul. Kołłątaja i dalej bez zmian. W przeciwnym kierunku (Cukrowa/Przecław) od ul. Kołłątaja obowiązywać będzie trasa przez ul. Naruszewicza, ul. Długosza, al. Wyzwolenia, rondo Giedroycia do przystanku „Kołłątaja” i dalej bez zmian. W obu kierunkach nieczynne będą przystanki „Niemcewicza”. Linia kursować będzie według dotychczasowego rozkładu jazdy.

Czytaj też: Balkony z widokiem na... ścianę. Cała Polska śmieje się z osiedla w Szczecinie. Kto to wymyślił?! [ZDJĘCIA, WIDEO]

Utrudnienia na Niebuszewie od 30 kwietnia 2022

i

Autor: Tramwaje Szczecińskie Utrudnienia na Niebuszewie od 30 kwietnia 2022
Sonda
Czy denerwuje cię stanie w ulicznych korkach?
Dlaczego w Szczecinie tramwaje jeżdżą tyłem?