Pościg w Świnoujściu. Ulicami Świnoujścia biegał spłoszony koń z dorożką

i

Autor: mat. policji Pościg w Świnoujściu. Ulicami Świnoujścia biegał spłoszony koń z dorożką

Niecodzienna interwencja policji

Ulicami Świnoujścia biegał spłoszony koń z dorożką. Niecodzienna interwencja policji

2022-08-09 14:07

Do dość niecodziennej interwencji doszło w niedzielne popołudnie (07.06.2022) w centrum Świnoujścia. Policjanci musieli schwytać i uspokoić spłoszonego konia, który biegł ulicą ciągnąc za sobą dorożkę. Trzeba było również udzielić pomocy rannemu dorożkarzowi.

Policjanci, którzy patrolowali rejon Wybrzeża Władysława IV w pewnym momencie dostrzegli machającą kobietę. Gdy zapytali, co się stało, kobieta poinformowała funkcjonariuszy, że spłoszony koń wraz z dorożką zerwał się i biegnie w kierunku Portu Jachtowego im. Jerzego Porębskiego. Mundurowi natychmiast udali się we wskazanym kierunku. Na miejscu zastali spłoszone zwierzę i dorożkarza z obrażeniami nogi.

- Sierż. Paulina Książkiewicz, zachowując zimną krew, przejęła wodze od postronnej osoby i podjęła udaną próbę uspokojenia spłoszonego zwierzęcia - tłumaczy st. sierż. Kamil Zwierzchowski ze świnoujskiej komendy. - W momencie, gdy policjantka uspokajała spłoszone zwierzę, sierż. Daniel Koczot powiadomił Oficera Dyżurnego KMP w Świnoujściu o potrzebie zadysponowania na miejsce zdarzenia Zespołu Ratownictwa Medycznego, a następnie ze względu na nerwowość zwierzęcia, zabezpieczył miejsce przed dostępem postronnych osób.

Czytaj też: Spędzasz urlop w Świnoujściu? Krótki wypad do Niemiec może skończyć się niespodziewanym wydatkiem! [WIDEO]

Jak udało się ustalić, w momencie, gdy dorożkarz sprzątał po koniu, zwierzę przestraszyło się cofającego pojazdu i zaczęło uciekać. Mężczyzna, próbując wskoczyć na dorożkę, doznał poważnego urazu nogi, jednak ostatecznie udało mu się dostać na dorożkę i skierować konia w bezpieczne miejsce.

Policjanci przekazali konia wraz z dorożką innemu pracownikowi firmy, natomiast ranny dorożkarz został przetransportowany do szpitala.

Czytaj też: W tych miejscach możesz opalać się NAGO! Gdzie są plaże naturystów w Zachodniopomorskiem? [PRZEWODNIK, MAPY]

Czy potrafisz prawidłowo określić płeć zwierząt?

Pytanie 1 z 10
Samica psa to:
Spacer ze Świnoujścia do Niemiec może dodatkowo kosztować. Musisz o tym pamiętać
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany