Plaża w Międzyzdrojach

i

Autor: Grzegorz Kluczyński

Turyści nie będą już opalać się w ścisku. Plaża w Międzyzdrojach będzie dwa razy większa!

2021-05-12 13:49

Miedzyzdroje od lat borykały się z problemem wąskiej plaży, a co za tym idzie - dużego ścisku podczas upalnych dni. W zbliżającym się sezonie, turyści wypoczywający w tym popularnym nadmorskim kurorcie, będą mieli do dyspozycji dwa razy więcej miejsca do plażowania. Od kilku tygodni trwa operacja poszerzania plaży.

W okolicy międzyzdrojskiego mola, plaża powiększyła się dwukrotnie. To jednak nie koniec prac. Obecnie trwa poszerzanie plaży w rejonie portu rybackiego. Na początku czerwca piasku przybędzie również na wysokości ulicy Gryfa Pomorskiego. Docelowo plaża powiększy się na odcinku blisko trzech kilometrów.

Czytaj też: W tych miejscach możesz opalać się NAGO! Plaże naturystów w Zachodniopomorskiem... i okolicach [PRZEWODNIK, MAPY]

Piasek wykorzystywany do poszerzania plaży pochodzi z pogłębiania basenu portowego w rejonie gazoportu w Świnoujściu. Początkowo, po wysypaniu go, może sprawiać dość nieciekawe wrażenie. Jest bowiem szary, wydaje się brudny i ma nieprzyjemną woń. Wszystko dlatego, że pochodzi z dość dużej głębokości, gdzie nie było dostępu tlenu. Z biegiem dni nowy piasek szybko zmienia barwę na jaśniejszą, więc latem będzie już biały i nie będzie się różnił od tego, który znajduje się na starej części plaży.

Koszt inwestycji to milion złotych. Jest ona z pewnością opłacalna w czasach pandemii, gdy bardzo istotne jest zachowanie dystansu społecznego. Turyści, który latem odwiedzą Międzyzdroje, będą mogli wypoczywać nie tylko w bardziej komfortowych, ale przede wszystkim bardziej bezpiecznych warunkach.

Czytaj też: Szczecin: Chcieli napić się piwa pod chmurką, zrobili więć coś NIEOCZEKIWANEGO! [ZDJĘCIA]

Anna Kalczyńska w bikini błyszczy nad polskim morzem