Tramwaje znikną z ul. Kolumba

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Tramwaje znikną z ul. Kolumba

Tramwaje znikają z ulicy Kolumba. Duże zmiany w szczecińskiej komunikacji miejskiej

2022-01-03 8:23

"Torowa rewolucja" na ulicy Kolumba staje się faktem. Jedna z najbardziej zniszczonych ulic w Szczecinie, po ponad 30 latach doczeka się gruntownej modernizacji. Prace rozpoczną się już za kilka dni. Oznacza to spore zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej.

"Szóstka" znika z Kolumba

Zmiany zostaną wprowadzone już w najbliższą sobotę, 8 stycznia 2022 r. Ze swojej stałej trasy zniknie tramwajowa "szóstka", której trasa zostanie skrócona z Gocławia do ul. Wyszyńskiego. Tramwaje linii nr 6 będą zawracać przez ul. Wyszyńskiego, Bramę Portową, p. Hołdu Pruskiego i ul. Matejki. Na pozostałym odcinku, do pętli na Pomorzanach, będą kursowały autobusy zastępcze 806, które będą kursowały na trasie pl. Żołnierza Polskiego - Pomorzany Dobrzyńska.

Czytaj też: Szczecin: Ta wiadomość ucieszy pasażerów. Pociągiem z sieciówką przez cały 2022 rok!

Linia zastępcza 806

W kierunku pętli "Pomorzany Dobrzyńska" trasa autobusu 806 przebiegać będzie przez al. Niepodległości, Bramę Portową, ul. 3 Maja, ul. Czarnieckiego, ul. Potulicką, ul. Piekary, ul. Dąbrowskiego, ul. Starkiewicza, ul. Boczną, ul. Połabską, ul. Szpitalną, al. Powstańców Wlkp., ul. Budziszyńską, ul. Inowrocławską.

W kierunku placu Żołnierza Polskiego autobusy linii 806 pojadą przez ul. Dobrzyńską, ul. Budziszyńską, al. Powstańców Wlkp., ul. Starkiewicza, ul. Dąbrowskiego, ul. Kolumba, ul. Nową, ul. Dworcową, Bramę Portową, al. Niepodległości.

Czytaj też: Ulica Kolumba częściowo zamknięta. Kierowcy muszą przygotować się na objazdy

Autobus 75 i linie nocne zmieniają trasy

Zmieni się również trasa autobusów linii 75, 521 i 527, które od przystanku "Brama Portowa" kursować będą przez ul. 3 Maja i ul. Owocową do przystanku końcowego „Dworzec Główny (Owocowa)”. Powrót następować będzie przez ul. Nową. Na zmienionej trasie uruchomione zostaną przystanki: „Plac Zawiszy” (wspólny z liniami 61, 87 i 529, nr 22811) oraz „Dworzec Główny (Owocowa)” (dla linii 75 nowy przystanek zlokalizowany na przedłużeniu obecnego przystanku linii 87, przy schodach prowadzących na dworzec kolejowy, nr 22920; dla linii 521 i 527 przystanek wspólny z linią 87, nr 22921). Nieczynne będą przystanki: „Plac Tobrucki” (w kierunku ul. Kolumba) oraz „Dworzec Główny” (przy ul. Kolumba, przed budynkiem dworca kolejowego).

Autobusy linii 528 w kierunku Pomorzan od przystanku „Brama Portowa” kursować będą przez ul. 3 Maja, ul. Czarnieckiego, ul. Potulicką, ul. Piekary, ul. Dąbrowskiego do ul. Starkiewicza i dalej dotychczasową trasą. W kierunku Gumieniec kursować będą dotychczasową trasą, z pominięciem przystanku "Nadodrzańska". Przystanek "Dworzec Główny" zlokalizowany będzie przed budynkiem dworca, na górnej jezdni ul. Kolumba, na której obowiązywać będzie kierunek ruchu przeciwny do dotychczasowego.

Czytaj też: Szczecin miał swój własny dworzec w Berlinie. Poznaj historię Stettiner Bahnhof!

Zmiany w komunikacji miejskiej w rejonie ul. Kolumba

i

Autor: Tramwaje Szczecińskie Zmiany w komunikacji miejskiej w rejonie ul. Kolumba
Sonda
Jak oceniasz stan szczecińskich ulic?
Ten widok wkrótce przejdzie do historii. "Torowa rewolucja" rusza na Pomorzanach i w centrum Szczecina