Ogrody Śródmieście już otwarte!

i

Autor: Grzegorz Kluczyński "Ogrody Śródmieście" - nowe miejsce spotkań w Szczecinie

To wyjątkowe miejsce spotkań w centrum Szczecina. "Ogrody Śródmieście" już otwarte [ZDJĘCIA, WIDEO]

2022-06-13 9:27

Szczecinianie zyskali nowe miejsce spotkań w samym centrum miasta. Na skraju "kamienicznego" i "willowego" Śródmieścia powstało miejsce, które łączy kulturę, sztukę, gastronomię i rozrywkę. W weekend 11-12 czerwca odbyło się wielkie otwarcie "Ogrodów Śródmieście" przy ulicy Wielkopolskiej. W obfitującym w liczne atrakcje dla całych rodzin wzięły udział tłumy mieszkańców.

Podobne miejsca istnieją już m.in. w Warszawie, Poznaniu czy Wrocławiu, teraz przyszła pora na Szczecin. W zabytkowej XIX-wiecznej willi w samym centrum Szczecina powstało wyjątkowe miejsce spotkań mieszkańców. Wielkie otwarcie "Ogrodów Śródmieście" odbyło się w weekend 11-12 czerwca i przyciągnęło prawdziwe tłumy.

"Ogrody Śródmieście" powstały w wyjątkowym miejscu. To ścisłe centrum Szczecina, na skraju "kamienicznego" i "willowego" Śródmieścia. XIX-wieczna willa znajduje się na terenie przedwojennego West Endu, zielonej części Szczecina zbudowanej na wzór eleganckich willowych dzielnic Londynu. Przed dziesiątkami lat mieszkał w niej potentat branży stoczniowej, po wojnie swoją siedzibę miał w niej m.in. Dom Naukowca. W ostatnich latach mieścił się tu hotel.

Czytaj też: Nowe miejsce na kulturalnej mapie Szczecina. Tak powstają "Ogrody Śródmieście" [ZDJĘCIA, WIDEO]

W weekend, 11-12 czerwca odbyło się wielkie otwarcie, na które ściągnęły prawdziwe tłumy. Szczecinianie skorzystali z pięknej pogody, by spędzić czas w klimatycznym miejscu, wśród zieleni, posłuchać muzyki na żywo, wziąć udział w licznych animacjach i warsztatach, skorzystać z bogatej oferty gastronomicznej i zrelaksować się.

"Ogrody Śródmieście" już otwarte! Nowe miejsce spotkań w Szczecinie

Pomysłodawcami i organizatorami "Ogrodów Śródmieście" są Przemysław Kazaniecki, znany m.in. z zespołu Tragarze oraz Michał Łoziński, jeden z największych ekspertów sztuki barmańskiej w Polsce.

- Życie tętni, naprawdę warto tu spędzić czas w letnie dni. Mamy sporo koncertów, sporo atrakcji dla dzieci. Cały czas coś się dzieje. Jest świetna, topowa szczecińska gastronomia - mówi Przemysław Kazaniecki.

- Serdecznie zapraszamy państwa - dodaje krótko Michał Łoziński.

Koncerty, wystawy, warsztaty, animacje dla dzieci, wielki drink-bar, food-trucki, a nawet zajęcia fitness i jogi - to wszystko czeka na odwiedzających "Ogrody Śródmieście". We wnętrzach zabytkowego budynku swoje pracownie i biura będą mieli szczecińscy artyści, m.in. Baltic Neopolic Orchestra. Przeniosła się tutaj także popularna szczecińska księgarnia "FiKa". Organizatorzy nawiązali również współpracę z Akademią Sztuki.

Jednym z wielu wydarzeń, które planowane są w "Ogrodach Śródmieście" w najbliższym czasie, jest koncert Soyka Kwintet, który odbędzie się 22 lipca 2022 r.

Czytaj też: Uczelnia zerwała współpracę ze znanym architektem TVN. Czy Krzysztof Miruć wróci na Akademię Sztuki w Szczecinie?

Sonda
Czy często bierzesz udział w wydarzeniach plenerowych?
Nasi Partnerzy polecają