Uczelnia zerwała współpracę ze znanym architektem TVN. Czy Krzysztof Miruć wróci na Akademię Sztuki w Szczecinie?

2022-06-11 10:53
Uczelnia zerwała współpracę ze znanym architektem TVN. Czy Krzysztof Miruć wróci na Akademię Sztuki w Szczecinie?
Autor: Grzegorz Kluczyński Uczelnia zerwała współpracę ze znanym architektem TVN. Czy Krzysztof Miruć wróci na Akademię Sztuki w Szczecinie?

Jest wziętym architektem, prowadzi popularne programy na antenie telewizji HGTV i TVN, a metamorfozy wnętrz jego autorstwa zapierają dech w piersiach. Krzysztof Miruć miał zostać nowym wykładowcą Akademii Sztuki w Szczecinie, jednak te plany nie doszły do skutku. Wszystko z powodu współpracy architekta z jedną z sieci marketów budowlanych, która po wybuchu wojny na Ukrainie znalazła się "na cenzurowanym". Czy jest szansa, by Krzysztof Miruć powrócił na szczecińską uczelnię?

W grudniu 2021 r. Akademia Sztuki poinformowała, że w roku akademickim 2022/2023 Krzysztof Miruć miał zostać nowym pedagogiem Wydziału Architektury Wnętrz i poprowadzić Pracownię Gościnną na drugim stopniu studiów. W semestrze letnim 2021/22 miał również poprowadzić warsztaty dla studentów. Uczelnia jednak wycofała się ze współpracy z gwiazdą HGTV. Poszło o kontrakt reklamowy z firmą Leroy Merlin, która po wybuchu wojny na Ukrainie, zdecydowała się nie wycofać z rosyjskiego rynku. O zawieszenie współpracy z Krzysztofem Miruciem apelowały przedstawicielki Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, które wystosowały w tej sprawie list do rektora Akademii Sztuki. Argumentowały to faktem, iż popularny architekt współpracuje z firmą, która "wspiera krwawy reżim prezydenta Rosji".

Czytaj też: Dorota Szelągowska w Szczecinie: "Siła przyjaźni jest wielka!" [GALERIA]

Plany współpracy Krzysztofa Mirucia z Akademią Sztuki zostały więc odłożone na bliżej nieokreśloną przyszłość. Sam architekt zdecydował się na zawieszenie współpracy z Leroy Merlin. Zapewnia jednak, że pozostaje z firmą w "przyjacielskich stosunkach". Jak twierdzi, "postanowili sobie zrobić małą przerwę".

Czy ta decyzja wpłynie na dalszą współpracę gwiazdy HGTV z Akademią Sztuki w Szczecinie? Zapytaliśmy o to podczas wizyty Krzysztofa Mirucia w showroomie AGD Prestige w Szczecinie, gdzie architekt spotkał się z mieszkańcami i przedstawicielami branży. Jak się okazuje, wszystko jest możliwe, jednak obecnie na przeszkodzie stanęło zupełnie coś innego.

- Nasze drogi na chwilę się rozeszły - mówi Krzysztof Miruć w rozmowie z "Super Expressem". - Moje zobowiązania zawodowe w tym roku nie pozwalają już, żebyśmy wrócili do współpracy, bo inaczej mam troszeczkę poukładany okres zdjęciowy, z czego bardzo ubolewam.

Architekt podkreśla, że ma nadzieję, że temat powróci w przyszłości, a on sam będzie mógł znowu pracować ze studentami.

Całą rozmowę z Krzysztofem Miruciem będzie można zobaczyć już wkrótce na SE Szczecin, w ramach cyklu "Rzucam hasło".

Czytaj też: Wiesiek Skiba o remontach, fachowcach i... "popaprańcach". Zobacz rozmowę z popularnym budowlańcem! [WIDEO]

QUIZ: To prawdziwy hit telewizji! Jak dobrze znasz bohaterów programu "Gogglebox. Przed telewizorem"?

Pytanie 1 z 15
Pierwszy odcinek polskiej edycji "Gogglebox" został wyemitowany:
Rzucam hasło: Wiesiek Skiba
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE