Krzysztof Miruć będzie wykładowcą Akademii Sztuki w Szczecinie

i

Autor: Grzegorz Kluczyński / Instagram @krzysztof.miruc Krzysztof Miruć będzie wykładowcą Akademii Sztuki w Szczecinie

Jest znanym architektem i gwiazdą telewizji. Krzysztof Miruć będzie wykładać na szczecińskiej uczelni

2021-12-30 16:00

Prowadzi popularne programy na antenie telewizji HGTV, będąc zarazem jedną z największych gwiazd tej stacji. Metamorfozy wnętrz jego autorstwa zapierają dech w piersiach. Teraz będzie prowadził zajęcia ze studentami i wpisywał oceny do indeksów. Krzysztof Miruć został nowym wykładowcą Akademii Sztuki w Szczecinie.

Jak poinformowała Akademia Sztuki, Krzysztof Miruć w nadchodzącym roku akademickim 2022/2023 będzie nowym pedagogiem Wydziału Architektury Wnętrz i poprowadzi Pracownię Gościnną na drugim stopniu studiów. W semestrze letnim 2021/22 poprowadzi również warsztaty dla studentów.

"Dziękuję pani Dziekan za zaufanie. To duża odpowiedzialność i wyzwanie. Już nie mogę się doczekać"

- napisał Krzysztof Miruć na Facebooku.

Czytaj też: "Wkrętarka nie gryzie", czyli Darek Stolarz uczy szczecinian majsterkowania [ZDJĘCIA, WIDEO, WYWIAD]

Znany z ekranów telewizyjnych architekt kilka miesięcy temu gościł w Szczecinie, czym chwalił się w mediach społecznościowych. Jego szczególną uwagę zwróciła oczywiście architektoniczna ikona stolicy Pomorza Zachodniego, czyli Filharmonia im. M. Karłowicza.

Czytaj też: Arek Kocik o kobietach, "Królowych Życia", Szczecinie... i nie tylko! Zobacz rozmowę z "Megakotem"! [WIDEO]

Kim jest Krzysztof Miruć?

Krzysztof Miruć ma 45 lat i pochodzi z Giżycka. Jest absolwentem Politechniki Warszawskiej, którą ukończył w 2002 roku z tytułem magistra inżyniera. studiował architekturę na prestiżowej paryskiej uczelni Ecole d’Architecture de Paris-la-Villette. W 2003 roku założył pracownię architektoniczną L’Ab Architekci, w której pełni rolę głównego projektanta. Jest dyrektorem kreatywnym magazynu wnętrzarskiego „Cztery Kąty”. Szerszej publiczności dał się poznać dzięki stacji telewizyjnej HGTV, gdzie prowadzi popularne programy "Zgłoś remont" i "Weekendowa metamorfoza". Można było również zobaczyć go w programach "Garaż marzeń" w stacji TVN Turbo oraz "Eks-tra zmiana" w stacji TVN Style, gdzie pojawiał się u boku Agaty Młynarskiej.

Prywatnie Krzysztof Miruć jest pasjonatem motocykli i miłośnikiem zwierząt. Lubi też ćwiczyć na siłowni.

Czytaj też: Dorota Szelągowska w Szczecinie: "Siła przyjaźni jest wielka!" [GALERIA]

Sonda
Oglądasz HGTV?
Rzucam hasło: Arek Kocik z "Królowych Życia"