Kąpielisko Arkonka

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Kąpielisko Arkonka

To nie był łatwy sezon. Podsumowanie lata na szczecińskich kąpieliskach

2021-09-07 10:17

Pogoda nie zawsze sprzyjała wypoczynkowi na szczecińskich kąpieliskach. Kolejnym utrudnieniem były groźne bakterie, które opanowały wodę w basenach Arkonki. Nie był to najłatwiejszy sezon, jednak mimo różnych przeciwności losu, mieszkańcy Szczecina licznie odwiedzali kąpieliska. Łącznie odwiedzono je ponad 200 tysięcy razy.

Sezon kąpielowy nie należał do najłatwiejszych, przede wszystkim za sprawą pogody, która była dość kapryśna. W niedzielę pracę na szczecińskich kąpieliskach zakończyli ratownicy, zmieniły się także godziny otwarcia obiektów.

- Na Dziewoklicz oraz na Głębokie można wchodzić w godzinach 10:00-18:00. W tym czasie wciąż można oczywiście plażować, odpoczywać, opalać się o ile pogoda na to pozwoli, czy chociażby pograć w plażową piłkę siatkową - mówi Andrzej Kus, rzecznik miasta ds. komunalnych i ochrony środowiska. - Przypomnijmy, że szczególnie na Głębokim czeka na nas mnóstwo dodatkowych atrakcji. Są prowadzone przez firmy zewnętrzne, m.in. Park Linowy Tarzania, wakeboard czy sauna.

Wciąż zamknięty pozostaje kompleks Arkonka. Powodem jest wykryta bakteria, która w kontakcie z ludźmi może zagrozić zdrowiu, a nawet w życiu. Trwa czyszczenie całego obiektu.

Czytaj więcej: Arkonka nieczynna do odwołania. Groźne bakterie na popularnym szczecińskim kąpielisku

- Po zakończeniu czyszczenia Arkonka ponownie zostanie udostępniona mieszkańcom - dodaje Andrzej Kus. - Czynna będzie w godzinach 10:00-18:00. Na jej terenie znajdują się: korty do tenisa, badmintona, siłownia pod chmurką, miejsca grillowe, plac zabaw, sztuczna plaża, leżaki, hamaki i oczywiście skatepark.

W minionym sezonie szczecińskie kąpieliska zostały odwiedzone 207 tysięcy razy. Zdecydowanym liderem okazała się Arkonka, gdzie zanotowano 122 160 odwiedzin. Na drugim miejscu znalazło się kąpielisko nad jeziorem Głębokie, które odwiedzono 46 546 razy. Na trzeciej pozycji uplasowało się kąpielisko Dziewoklicz z liczbą 37 910 odwiedzin. W zestawieniu zabrakło kąpieliska nad jeziorem Dąbie, gdzie wciąż trwa przebudowa.

Czytaj też: Dramat golasów. Słynna NAGA plaża nad Bałtykiem przestanie istnieć? [ZDJĘCIA, WIDEO]

Sonda
Które kąpielisko w Szczecinie jest najlepsze?
Rowerzyści kontra naturyści. Słynna naga plaża przestanie istnieć?