Nielegalny hazard w centrum Szczecina

i

Autor: Krajowa Administracja Skarbowa Nielegalny hazard w centrum Szczecina

To miał być kantor, jednak za drzwiami działy się zupełnie inne rzeczy. Szemrany interes w centrum Szczecina

2022-05-30 21:18

Cwaniacy ze Szczecina zorganizowali nielegalną jaskinia hazardu pod szyldem kantoru wymiany walut. Nie umknęło to jednak uwadze funkcjonariuszom Krajowej Administracji Skarbowej, którzy zlikwidowali nielegalny salon gier.

Funkcjonariusze zachodniopomorskiej KAS wzięli na celownik lokal przy ul. Krzywoustego w centrum Szczecina, gdzie oficjalnie miał działać kantor wymiany walut. Ich podejrzenia, że za drzwiami prowadzona była zupełnie inna działalność niż profesjonalna wymiana walut, okazały się uzasadnione.

- W kontrolowanym lokalu zabezpieczono dziewięć komputerów, na których oferowano nielegalne gry hazardowe - mówi Małgorzata Brzoza z Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie. - Dla celów dowodowych zatrzymano również dodatkowy monitor i modem.

Czytaj też: Szturm na jaskinie hazardu. Trzy punkty w Szczecinie zamknięte [ZDJĘCIA, WIDEO]

W "kantorze" funkcjonariusze KAS znaleźli również gotówkę w kwocie 1261 złotych. Cała suma została przez nich zabezpieczona na poczet należnych kar.

W akcji brało udział ośmiu funkcjonariuszy Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego ze wsparciem policji.

Pomimo licznych kontroli i surowych kar, nielegalny hazard wciąż kwitnie. Za prowadzenie tego rodzaju działalności grożą surowe konsekwencje - zarówno finansowe jak i karne.

- Za tego typu działalność grożą wysokie kary finansowe, od 67197,60 zł do 26.879.997,60 zł albo kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie tym kary łącznie - dodaje Małgorzata Brzoza. - Odpowiedzialności podlega zarówno urządzanie nielegalnych gier hazardowych (też w Internecie), jak i udział w takich grach. Uczestniczenie w nielegalnej grze hazardowej stanowi, zgodnie Kodeksem karnym skarbowym, przestępstwo skarbowe zagrożone karą grzywny od 11 120 zł do 4 4780 000 zł.

Czytaj też: Atak zimy w Koszalinie! Ulice były białe, dachował samochód [ZDJĘCIA]

Nielegalny hazard w centrum Szczecina

i

Autor: Krajowa Administracja Skarbowa Nielegalny hazard w centrum Szczecina
Sonda
Grałeś kiedyś w gry hazardowe?
Zlikwidowano trzy jaskinie hazardu
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany