Nielegalny hazard na szczecińskim Prawobrzeżu. Funkcjonariusze musieli rozwalić drzwi! [ZDJĘCIA, WIDEO]

2022-01-27 15:45
Nielegalny hazard na szczecińskim Prawobrzeżu
Autor: Krajowa Administracja Skarbowa Funkcjonariusze KAS musieli rozwalić drzwi

Pomimo licznych kontroli i surowych kar, nielegalny hazard wciąż kwitnie. Na Prawobrzeżu rozbito kolejne nielegalnie salony gier hazardowych. Do jednego z lokali funkcjonariusze Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego musieli wejść siłą i rozwalić drzwi wejściowe.

Jeden z lokali, który znajdował się w Szczecinie Dąbiu, był wykorzystywany do urządzania klasycznych nielegalnych gier hazardowych na tzw. "jednorękich bandytach".

- Zabezpieczono w nim 3 automaty do urządzania gier hazardowych, telefon komórkowy oraz 3,7 tys. zł przeznaczonych prawdopodobnie na wypłaty wygranych - informuje Małgorzata Brzoza z Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie.

W drugim lokalu, który również znajdował się w prawobrzeżnej części Szczecina zabezpieczono 11 komputerów wykorzystywanych do nielegalnych gier, jeden telefon oraz 989 zł.

- Tradycyjnie lokal był zamknięty dla przypadkowych gości - mówi Małgorzata Brzoza. - Mimo nawoływań funkcjonariuszy do otwarcia drzwi osoby znajdujące się wewnątrz lokalu postanowiły udawać, że lokal jest pusty.

Żeby wejść do lokalu, funkcjonariusze musieli użyć siły. Po sforsowaniu drzwi zastali w nim 5 osób – dwóch Polaków i trzech obywateli Ukrainy.

Czytaj też: Świnoujście: Pijany 28-latek rozbił szybę wystawową. Chwilę później był już w rękach policji

Ciąg dalszy pod galerią zdjęć

Wszystko wskazuje na to, że organizatorem nielegalnego procederu była Ukrainka. Rola pozostałych osób zostanie zweryfikowana w postępowaniu przygotowawczym.

Jak się okazało, jeden ze znajdujących się w lokalu Polaków był poszukiwany, bo "zapomniał", że powinien odbywać karę pozbawienia wolności.

- Osobę tę przekazano funkcjonariuszom Komisariatu Policji Szczecin Dąbie - dodaje rzeczniczka IAS.

Czytaj też: Szczecin: Pirat w BMW na Moście Pionierów. Zapłaci ogromny mandat!

Sonda
Grałeś kiedyś w gry hazardowe?
Nielegalne jaskinie hazardu na szczecińskim Prawobrzeżu. Funkcjonariusze musieli wejść siłą
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE