Tesco

i

Autor: Grzegorz Kluczyński

Tesco znika ze Szczecina. Dwa sklepy zamknięte, kolejne znikną już wkrótce

2021-04-08 11:56

Sieć Tesco zamyka swoje placówki w Szczecinie. Od 8 kwietnia nie zrobimy zakupów w dwóch sklepach, kolejny zostanie zamknięty za tydzień. W najbliższym czasie ta znana brytyjska marka całkowicie zniknie z handlowej mapy miasta, a także całego kraju. Nad częścią sklepów niebawem pojawi się logo duńskiej sieci Netto, której główna siedziba znajduje się pod Szczecinem.

Jako pierwsze do zamkniecia zostały wyznaczone sklepy przy ul. Duńskiej i Polickiej. Następna w kolejce jest placówka przy ul. Mickiewicza, która ma zostać zamknięta 15 kwietnia. Wciąż działają sklepy przy ul. Jodłowej i Rydla, jednak ich dni są również policzone. Otwarty jest także największy sklep tej sieci w Szczecinie, czyli Tesco Extra przy ul. Milczańskiej.

Zobacz też: SZCZĘŚCIARZ z Gryfina zamienił drobne na GRUBĄ KASĘ! Będzie mógł zaszaleć na zakupach!

Łącznie w całej Polsce, przejętych przez Netto zostało 301 sklepów, które działały dotychczas pod szyldem Tesco. Zdecydowana większość z nich będzie funkcjonowała pod szyldem duńskiej sieci, w nowym formacie Netto 3.0. Dotychczasowi pracownicy Tesco zostaną zatrudnieni w Netto. Jak informuje portal wiadomoscihandlowe.pl, kolejne sklepy Tesco będą sukcesywnie zamykane w najbliższych kilkunastu miesiącach. Remodeling i rebranding sklepów może pochłonąć nawet około miliard złotych.

Co dalej z Tesco na Milczańskiej?

Wciąż nie wiadomo jednak, jaka będzie przyszłość hipermarketu przy ul. Milczańskiej. Wiadomo, że Netto nie zamierza otworzyć tam swojej placówki. Nieruchomość najprawdopodobniej zostanie sprzedana. Wcześniej nieoficjalnie mówiło się, że może tam powstać kolejny sklep sieci Kaufland lub dodatkowa przestrzeń dla powstającego obok sklepu IKEA. Te informacje nie zostały jednak potwierdzone. Jest również bardzo prawdopodobne, że teren zostanie przeznaczony na cele mieszkaniowe.

Zobacz też: Szczecin: Ulice na Turzynie już nie będą tak wyglądać. Rusza wielka przebudowa [ZDJĘCIA]

Sonda
Gdzie najczęściej robisz zakupy?
Zuchwały napad w Tesco. Policja publikuje nagranie