Tajemniczy samolot nad Szczecinem, mnóstwo smug na niebie i teorie spiskowe. Mieszkańcy zaniepokojeni

i

Autor: Flightradar24.com, SE.pl Tajemniczy samolot nad Szczecinem, mnóstwo smug na niebie i teorie spiskowe. Mieszkańcy zaniepokojeni

Tajemniczy samolot nad Szczecinem, mnóstwo smug na niebie i teorie spiskowe. Mieszkańcy zaniepokojeni

2022-04-18 19:34

W wielkanocny poniedziałek wielu mieszkańców Szczecina i okolic zwróciło uwagę na liczne smugi na niebie pozostawione przez przelatujące samoloty. Było ich zdecydowanie więcej niż zazwyczaj, więc w mediach społecznościowych od razu pojawiły się liczne spekulacje i teorie spiskowe - zarówno dotyczące legendarnych już "chemitrails", jak i innych, związanych również z sytuacją za wschodnią granicą. Co tak zakłóciło widok idealnie błękitnego nieba i spokój szczecinian?

Większy ruch lotniczy nad Szczecinem można było zaobserwować przede wszystkim w poniedziałek, 18 kwietnia, w godzinach popołudniowych, chociaż internauci zwracali uwagę, że zjawisko było zauważalne także w ciągu kilku ostatnich dni. Niebo nad miastem dosłownie było "poszatkowane" smugami kondensacyjnymi od przelatujących samolotów.

W sieci pojawiły się dziesiątki komentarzy - niektórych z przymrużeniem oka, a niektórych całkiem na serio.

  • "To jest chemtralis. Za chwilę przychodnie znowu będą pełne chorych ludzi"
  • "Chemitrials już od kilku lat w celu niby obniżenia temperatury na Ziemi"
  • "Trują nas i sa tacy, którzy się dalej z tego śmieją"
  • "Trują nas wszyscy zginiemy w męczarniach kury przestaną jaja znosić, krowy już mleka nie dadzą"
  • "Ruscy nie mogą, ale Luftwaffe"

- piszą internauci.

Czytaj też: Zdemolował parking i skosił słup na węźle Głębokie! Szaleńca za kierownicą uchwyciły kamery [WIDEO]

Dodatkowo, uwagę internautów zwrócił też uwagę samolot latający przez kilka godzin "w tę i z powrotem" nad Szczecinem i okolicami, a także w południowej części województwa. Poruszał się on w dość charakterystyczny sposób - w równoległych liniach, co doskonale widać w serwisie Flightradar24. Nie ma jednak pewności czy to ten samolot pozostawiał liczne smugi kondensacyjne na niebie. W drugi dzień świąt można było zaobserwować na niebie wiele różnych samolotów pasażerskich, których trasa przebiegała w okolicach Szczecina.

Rozwiąż QUIZ: Te miejsca są znane w całej Polsce. Rozpoznasz je na tych zdjęciach?

Tajemniczy samolot nad Szczecinem

i

Autor: Flightradar24.com Tajemniczy samolot nad Szczecinem

Samolot, który przez blisko 8 godzin latał nad miastem i regionem i pozostawił dość oryginalny ślad swojej trasy, to Vulcanair P-68TC Observer. Jest to samolot, który jest przystosowany do robienia zdjęć lotniczych wysokiej jakości. Takie loty odbywają się regularnie na zlecenie różnych firm i instytucji, m.in. Google, Geoportalu czy instytucji rządowych. Bezchmurna pogoda, która utrzymywała się w Wielkanoc na Pomorzu Zachodnim, sprzyjała wykonywaniu takich zdjęć. Nie ma więc powodów do niepokoju.

Rozwiąż QUIZ: Test z geografii... i muzyki! O tych miastach śpiewano piosenki. Na pewno je znasz!

Przypomnijmy, na początku stycznia uwagę mieszkańców Szczecina zwracał "buczący" samolot, który latał nad miastem w godzinach wieczornych i nocnych. Wtedy loty zostały zlecone przez Szczecińską Energetykę Cieplną i miały na celu zeskanowanie sieci ciepłowniczej za pomocą kamery termowizyjnej i wychwycenie ewentualnych odchyleń od obowiązujących norm. To zadanie może być wykonywane w ściśle określonych warunkach - przy bezchmurnej pogodzie i temperaturze w okolicach zera.

To jednak nie koniec atrakcji, jakich można było doświadczyć w wielkanocny poniedziałek na niebie. Rano nad Szczecinem przeleciał m.in. należący do dubajskich linii Emirates, największy samolot pasażerski świata Airbus A380, który odbywał lot na trasie z Dubaju do Nowego Jorku.

Czytaj też: Z Wieży Baresela można było podziwiać cały Szczecin. Pozostał po niej kawałek podłogi [ZDJĘCIA, WIDEO]

Największy samolot pasażerski świata przeleciał nad Szczecinem

i

Autor: Flightradar24.com Największy samolot pasażerski świata przeleciał nad Szczecinem
Sonda
Czy boisz się latać samolotem?
Święconka w siodle. Wielka Sobota w Szczecinie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany