Tajemniczy samolot nad Szczecinem

i

Autor: rauschenberger / CC0 / pixabay.com / Flightradar24.com Tajemniczy samolot nad Szczecinem

Co tak "buczy" nad Szczecinem? Tajemniczy samolot lata nad miastem

2022-01-11 22:16

Wielu mieszkańców Szczecina zastanawia się, co im zakłóca spokojny wtorkowy wieczór. Od kilku godzin nad miastem lata tajemniczy samolot, który wydaje dość głośne dźwięki. O co chodzi?

We wtorek, 11 stycznia, mieszkańcy różnych zakątków miasta mogą usłyszeć charakterystyczne "buczenie". Nad miastem od kilku godzin lata samolot, pokonując trasę "w tę i z powrotem. Widziano go zarówno w centrum, jak i nieco oddalonych od niego częściach miasta, m.in. na Warszewie, Pogodnie, Pomorzanach i Międzyodrzu. Również na mapie w serwisie Flightradar24 można zaobserwować dziwne manewry samolotu, którego ślad "zamalował" już znaczną część Szczecina. Co to za samolot i dlaczego lata nad Szczecinem?

Czytaj też: Pomarańczowa ŁUNA nad Szczecinem. Co tak mocno ŚWIECI nocą nad miastem?

Samolot, który zakłóca spokój mieszkańców to Cessna 402B Businessliner, należąca do firmy MGGP Aero zajmującej się zbieraniem rozmaitych danych i wykonywaniem zdjęć lotniczych. Wiele wskazuje więc na to, że loty są związane z aktualizacją map lotniczych. W porze nocnej wykonuje się m.in. mapy termowizyjne lub mapy zanieczyszczenia światłem.

Aktualizacja - 12.01.2022:

Loty zostały zlecone przez Szczecińską Energetykę Cieplną. Miały one na celu zeskanowanie sieci ciepłowniczej na pomocą kamery termowizyjnej i wychwycenie ewentualnych odchyleń od obowiązujących norm. To zadanie może być wykonywane w ściśle określonych warunkach - przy bezchmurnej pogodzie i temperaturze w okolicach zera. Długość sieci ciepłowniczej w Szczecinie to ponad 300 kilometrów rur.

Czytaj też: Parkomaty w kolejnym miejscu w Szczecinie. Za brak biletu słono zapłacisz

Tajemniczy samolot nad Szczecinem

i

Autor: Flightradar24.com Tajemniczy samolot nad Szczecinem
Sonda
Czy boisz się latać samolotem?
Jak pilotuje się samolot? Sprawdziliśmy
Nasi Partnerzy polecają