Parkomaty w kolejnym miejscu w Szczecinie. Za brak biletu słono zapłacisz

2022-01-11 19:46
Parkomaty w kolejnym miejscu w Szczecinie. Za brak biletu słono zapłacisz
Autor: Grzegorz Kluczyński Parkomaty w kolejnym miejscu w Szczecinie. Za brak biletu słono zapłacisz

Coraz więcej miejsc w Szczecinie objętych jest opłatami za parkowanie. Za postój musimy płacić nie tylko w centrum miasta, galeriach handlowych, ale także przy sklepach zlokalizowanych poza Śródmieściem. Właściciele placówek handlowych chcą w ten sposób zwiększyć liczbę miejsc postojowych. Niedawno takie rozwiązanie wprowadzono w kolejnym miejscu.

Nie od dziś wiadomo, że najlepszym sposobem na deficyt miejsc postojowych są opłaty, które wymuszają rotację pojazdów, a co za tym idzie - więcej wolnych miejsc. Tak właśnie działa m.in Strefa Płatnego Parkowania ale również parkingi w galeriach handlowych i przed sklepami. Właściciele placówek handlowych próbują w ten sposób zapobiec zabieraniu miejsc ich klientom przez okolicznych mieszkańców lub pracowników okolicznych firm, którzy pozostawiają samochody na wiele godzin, a nawet dni. Parkomaty pojawiają się więc niemal przy każdej Biedronce, Lidlu czy Netto.

Czytaj też: StopCham Szczecin w akcji. "Uwolnili" kolejny przystanek w centrum miasta

Wbrew wielu obawom, parkowanie w takich miejscach może być zupełnie darmowe. Zakupy w dyskontach zajmują zazwyczaj od kilkunastu do kilkudziesięciu minut, a postój na sklepowych parkingach jest płatny dopiero po przekroczeniu godziny, półtorej, a nawet dwóch godzin. Wystarczy przed wejściem do sklepu pobrać darmowy bilet z parkomatu i można cieszyć się bezpłatnym postojem.

Parkomaty w parku handlowym przy ul. Mieszka I

Takie rozwiązanie zostało również wprowadzone w parku handlowym u zbiegu ulic Mieszka I i Milczańskiej, gdzie znajdują się m.in. sklepy sieci Biedronka, Jula, Dealz czy Action. Wcześniej parking dosłownie pękał w szwach, a obecnie można znaleźć na nim wiele wolnych miejsc. Mimo, iż ubyło samochodów na parkingu, liczba klientów wcale nie uległa zmniejszeniu, co świadczy tylko o tym, że z miejsc postojowych korzystały osoby, które nie dokonywały zakupów.

Chcąc skorzystać z parkingu należy pobrać darmowy bilet uprawniający do dwugodzinnego postoju. Za każdą kolejną godzinę należy zapłacić 4 złote. Płatności można dokonać w parkomacie lub za pośrednictwem specjalnej aplikacji. W przypadku braku biletu parkingowego, nawet tego darmowego, kierowcy muszą liczyć się z dodatkową opłatą w wysokości 95 złotych.

Czytaj też: Parkingowe chamstwo w centrum Szczecina. Mają za nic przepisy i innych ludzi, bo "muszą" zaparkować

Sonda
Czy płatne parkingi przy sklepach to dobre rozwiązanie?
parkowanie na szczecińskim Podzamczu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE