Pomarańczowa ŁUNA nad Szczecinem. Co tak mocno ŚWIECI nocą nad miastem?

2020-12-11 19:10 gk
Łuna nad Szczecinem
Autor: czytelnik

Od kilku dni, a zwłaszcza nocy nad Szczecinem można zaobserwować pomarańczowy snop światła. Nocne niebo nad miastem jest pomarańczowe, a wręcz czerwone. Jasną poświatę można zauważyć z różnych miejsc. Na lokalnych forach i grupach dyskusyjnych mnożą się pytania o łunę nad Szczecinem. O co chodzi?

Jaskrawą plamę na nocnym niebie widać zarówno w centrum Szczecina, jak i w bardziej oddalonych miejscach: na Pogodnie, Niebuszewie, Gumieńcach, a nawet z drugiej strony Odry. O co chodzi? Dlaczego niebo nad Szczecinem jest takie rozświetlone?

Łuna nad Szczecinem
Autor: czytelnik

Odpowiedź, wbrew pozorom jest dość prosta. Gdy udamy się w kierunku źródła światła, szybko zorientujemy się, że pochodzi ono z przebudowywanego stadionu przy ul. Twardowskiego. Skąd jednak wzięły się światła, które od pewnego czasu tak mocno rozświetlają nocne niebo, tworząc tajemniczą pomarańczową łunę? Czy mają one związek z budową nowej trybuny? A może to test nowego oświetlenia, które zastąpiło wysłużone jupitery? Okazuje się, że nie. 

Pomarańczowe niebo nad Szczecinem to "zasługa" specjalnych lamp, które zostały rozmieszczone na płycie boiska. Służą one do ogrzewania, naświetlania i regeneracji murawy. Jest to zabieg, który ma służyć poprawie jej stanu i pomóc w jej pielęgnacji.

Zobacz też: Szczecinianie omijają kościoły SZEROKIM ŁUKIEM! Czy to już miasto BEZBOŻNIKÓW?

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce na swiecsie.se.pl. Zagłosuj na Szczecin!

Mikołajkowy tramwaj na ulicach Szczecina
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE