Przegapiłeś świateczny tramwaj? Sprawdź, kiedy możesz znów zobaczyć go na ulicach Szczecina [ZDJĘCIA, WIDEO]

2020-12-07 10:13

W niedzielę mieszkańcy Szczecina mogli podziwiać zwiastun zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Zabytkowy tramwaj, przystrojony w mikołajkową czapkę i setki światełek wyjechał na ulice miasta, by przypomnieć o tym wyjątkowym czasie i wprowadzić odrobinę świątecznego klimatu. Już wkrótce będzie można zobaczyć go ponownie!

Mikołajkowy tramwaj na ulicach Szczecina

Co roku, w okresie przedświątecznym przewoził tysiące pasażerów i wprawiał ich w wyjątkowy nastrój. W niedzielny, mikołajkowy wieczór, historyczny wagon typu N ponownie wyjechał na szczecińskie torowiska, by cieszyć będzie oczy mieszkańców. Niestety tylko oczy, bo z powodu pandemii, w tym roku zabytkowy pojazd nie zabiera na swój pokład pasażerów.

- Wagon historyczny to coroczny, szczeciński zwiastun zbliżających się Świąt, jednak w tym roku nie zabierze pasażerów - tłumaczy Hanna Pieczyńska ze spółki Tramwaje Szczecińskie. - Zainteresowanie za każdym razem jest tak duże, że ciężko o kilka centymetrów dystansu pomiędzy osobami podróżującymi „Perełką”, nie mówiąc już o wymaganym w tym czasie dystansie społecznym.

Jeśli w ostatnią niedzielę nie udało się wam zobaczyć mikołajkowego tramwaju, nic straconego! Staruszek przystrojony w wielką, czerwona czapkę i setki światełek wyjedzie na trasę jeszcze dwukrotnie. Tramwaj mikołajkowy przygotowany przez spółkę Tramwaje Szczecińskie będzie można podziwiać jeszcze przez dwie kolejne niedziele, 13 i 20 grudnia, w godzinach 16:00-19:00.

Świąteczny tramwaj przejedzie następującą trasą: Potulicka- Brama Portowa – pl. Kościuszki – Boh. Warszawy – pl. Gałczyńskiego – al. Wojska Polskiego – pl. Szarych Szeregów – pl. Grunwaldzki – pl. Rodła – Matejki Filharmonia – pl. Żołnierza Polskiego – Brama Protowa – Potulicka.

Święta - którą świąteczną piosenką jesteś? Sprawdź swój hit!

Pytanie 1 z 8
Świąteczny klimat zaczyna się u mnie ...