Szczeciński marynarz stanie się... świętym Mikołajem!

2021-11-30 21:36
Marynarz w stroju świętego Mikołaja
Autor: Grzegorz Kluczyński Marynarz w stroju świętego Mikołaja

Najbardziej znany szczeciński marynarz już od środy będzie przypominał o zbliżających się świętach i zapraszał na Jarmark Bożonarodzeniowy. 1 grudnia pomnik przy placu Grunwaldzkim zostanie ubrany w mikołajowe szaty.

To już wieloletnia szczecińska tradycja. Każdego roku z początkiem grudnia marynarz z Alei Fontann wciela się w rolę świętego Mikołaja, by wprowadzać mieszkańców Szczecina w ten wyjątkowy świąteczny nastrój.

- Dzięki wyjątkowej stylizacji pomnika mieszkańcy pędzący przez pl. Grunwaldzki w przedświątecznej gorączce będą pamiętali o tym, że świąteczne zakupy robimy na Placu Lotników, Placu Adamowicza, Alei Kwiatowej lub Deptaku Bogusława, gdzie od 3 do 22 grudnia będzie trwał Szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy - informuje Celina Wołosz ze spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia.

Ubieranie marynarza rozpocznie się przed południem i potrwa kilka godzin.

Czytaj też: Wystrojony marynarz zaprasza na "Żagle 2021" w Szczecinie! [ZDJĘCIA]

Pomnik przy placu Grunwaldzkim jest najczęściej "przebieranym" monumentem w mieście. Sympatyczny marynarz występował już m.in. w odświętnym kolorowym stroju przy okazji finału The Tall Ships Races i Dni Morza. Został także ubrany w koszulkę z napisem "Konstytucja", a z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przybrał barwy kampanii "Codziennie Polskę TworzyMy". Gdy wybuchła pandemia, marynarz przypominał też o noszeniu maseczek. W okresie przedświątecznym, w stroju świętego Mikołaja możemy go podziwiać już od kilku lat.

Czytaj też: Jarmark Bożonarodzeniowy już wkrótce w centrum Szczecina. Jakie atrakcje czekają na odwiedzających?

Sonda
Czy lubisz Święta Bożego Narodzenia?
Mikołajkowy tramwaj na ulicach Szczecina
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE