Szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy 2021

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy 2021

Szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy właśnie się rozpoczął! [ZDJĘCIA, WIDEO]

2021-12-03 21:16

Mieszkańcy Szczecina mogą już poczuć ten wyjątkowy świąteczny klimat. Wszystko za sprawą największego i najdłuższego Jarmarku Bożonarodzeniowego w Szczecinie, który rozpoczął się w piątek, 3 grudnia. Na niemal trzy tygodnie cztery place w samym sercu miasta zmienią się w bożonarodzeniową przestrzeń wypełnioną zapachami i smakami świąt. Już pierwszego dnia wydarzenie cieszyło się sporym zainteresowaniem.

Jarmark odbywa się na czterech placach w centrum Szczecina: na Alei Kwiatowej, Placu Adamowicza, Placu Lotników i po raz pierwszy na deptaku Bogusława. W drewnianych domkach można przede wszystkim zaopatrzyć się w bożonarodzeniowe produkty spożywcze: pierogi, wędliny, ciasta, miody, pierniki, barszcz, ryby, kołacze ale także rękodzielnicze upominki, świerkowe stroiki, bombki i inne dekoracje. Oczywiście nie brakuje również stoisk z tradycyjnym grzanym winem oraz gorącą czekoladą. Na miejscu można również skosztować bigosu, chleba ze smalcem oraz innych przysmaków.

Czytaj też: Szczeciński marynarz już w stroju świętego Mikołaja! Przypomina o świętach i zaprasza na jarmark [ZDJĘCIA, WIDEO]

Cały teren jarmarku został przyozdobiony zielonymi drzewkami, lampkami oraz innymi dekoracjami. Tradycyjnie zabłyśnie ogromna choinka na placu Lotników. Jest też karuzela wenecka, która zabiera najmłodszych w wesołą podróż. W specjalnych punktach można zrobić sobie również pamiątkowe zdjęcie i pochwalić się nim w mediach społecznościowych.

W weekendy na terenie Jarmarku Bożonarodzeniowego będą organizowane różne zabawy i warsztaty dla dzieci, koncerty, występy oraz spotkania ze świętym Mikołajem.

Czytaj więcej: Rusza Szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy! Jakie atrakcje czekają na mieszkańców w ten weekend? [PROGRAM]

Sonda
Lubisz odwiedzać jarmarki bożonarodzeniowe?
Szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy rozpoczęty!
Nasi Partnerzy polecają