Szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy

Rusza Szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy! Jakie atrakcje czekają na mieszkańców w ten weekend? [PROGRAM]

2021-12-03 8:32

Już od piątkowego popołudnia szczecinianie będą mogli poczuć ten wyjątkowy świąteczny klimat. Wszystko za sprawą największego i najdłuższego Jarmarku Bożonarodzeniowego w Szczecinie. Na niemal trzy tygodnie cztery place w samym sercu miasta zmienią się w bożonarodzeniową przestrzeń wypełnioną zapachami i smakami świąt. Na jakie atrakcje mogą liczyć mieszkańcy w pierwszy weekend wydarzenia?

W piątek, 3 grudnia o godz. 14.00 otworzą się domki na Alei Kwiatowej, Placu Adamowicza, Placu Lotników i po raz pierwszy na deptaku Bogusława, gdzie będzie można przede wszystkim zaopatrzyć się w bożonarodzeniowe produkty spożywcze: pierogi, wędliny, ciasta, miody, pierniki, barszcz, ryby, kołacze ale także rękodzielnicze upominki, świerkowe stroiki, bombki i inne dekoracje. Swoją ofertę przedstawi ponad 80 wystawców.

Cały teren jarmarku został przyozdobiony zielonymi drzewkami, lampkami oraz innymi dekoracjami. Tradycyjnie zabłyśnie ogromna choinka na placu Lotników. Będzie także Karuzela Wenecka, która zabierze najmłodszych w wesołą podróż.

Czytaj też: Szczeciński marynarz już w stroju świętego Mikołaja! Przypomina o świętach i zaprasza na jarmark [ZDJĘCIA, WIDEO]

Zgodnie z zapowiedziami w weekendy na terenie Jarmarku Bożonarodzeniowego będą organizowane różne zabawy i warsztaty dla dzieci oraz spotkania z Mikołajem.

- Już od piątku zapraszamy na animacje, teatrzyki oraz koncerty - mówi Celina Wołosz ze spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia.

Jakie atrakcje czekają w najbliższy weekend na odwiedzających szczeciński jarmark? Poniżej przedstawiamy program wydarzeń zaplanowanych na piątek, sobotę i niedzielę (3-5 grudnia).

Piątek, 3 grudnia

Scena na pl. Lotników

18:00-19:00 - Kosmiczne Święta - spektakl

19:00-20:00 - Spotkanie ze Świętym Mikołajem

20:00-20:45 - Pokaz ognia

Sobota, 4 grudnia

Scena na pl. Lotników

11:00-17:00 - Świąteczne animacje dla dzieci z Grinchem i Cindy Lu (malowanie buziek, skręcanie balonów, gry, zabawy, warsztaty zdobienia lizaków)

16:00-17:00 - Zdjęcia z Mikołajem

18:00-22:00 - DJ Tatinek (świąteczne brzmienia i muzyczne podróże)

Deptak Bogusława

11:00-17:00 - Świąteczne warsztaty (zdobienie bombek, pisanie listów do Mikołaja, magiczne lustro)

Niedziela, 5 grudnia

Scena na pl. Lotników

11:00-17:00 - Muzyczne Święta (animacje dla dzieci, malowanie buziek, świąteczne zabawy muzyczne)

16:00-17:00 - Zdjęcia z Mikołajem i Śnieżynką

19:00 - Koncert JACKPOT

Deptak Bogusława

11:00-17:00 - Świąteczne animacje dla dzieci z Grinchem i Cindy Lu (malowanie buziek, skręcanie balonów, gry, zabawy, warsztaty zdobienia lizaków)

Szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy potrwa do 22 grudnia.

Czytaj też: Roraty 2021 Szczecin. Gdzie i kiedy odbywają się roraty w Szczecinie?

Sonda
Lubisz odwiedzać jarmarki bożonarodzeniowe?
Szczeciński marynarz w stroju świętego Mikołaja przypomina o zbliżających się świętach