Czujecie już święta?

Szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy rozpoczęty! W mieście można już poczuć świąteczny klimat

2022-12-02 20:50

W centrum Szczecina można już poczuć świąteczny klimat. W piątek, 2 grudnia rozpoczął się Szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy. Jest to największe takie wydarzenie w mieście, które z roku na rok cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem.

Tegoroczny jarmark swoim zasięgiem obejmuje trzy place w centrum Szczecina: plac Lotników, plac Adamowicza i Aleję Kwiatową, a dodatkowo w weekendy - deptak Bogusława. Na licznych stoiskach można zaopatrzyć się w ozdoby świąteczne, produkty regionalne i rękodzieło. Nie brakuje również stoisk z grzanym winem i gorącymi przysmakami.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Szczecinie

Nowością jest młyńskie koło, które stanęło na końcu Alei Kwiatowej, przy zegarze słonecznym. Są też karuzele weneckie dla najmłodszych. Są też liczne punkty, w których można sobie zrobić pamiątkowe zdjecie, a także fotobudki. Powstała również "Bombkodzielnia", dzięki której można podzielić się z innymi świątecznymi ozdobami.

Wydarzeniu towarzyszą liczne atrakcje: występy artystyczne, konkursy i animacje. Szczegółowy program przedstawiliśmy kilka dni temu w tym artykule.

Szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy potrwa do 22 grudnia.

Sonda
Lubisz jarmarki świąteczne?