Tutaj podzielisz się ozdobami choinkowymi. W Szczecinie powstanie Bombkodzielnia

i

Autor: STAndreas 71 / CC0 / pixabay.com Tutaj podzielisz się ozdobami choinkowymi. W Szczecinie powstanie "Bombkodzielnia"

Warto się dzielić!

Tutaj podzielisz się ozdobami choinkowymi. W Szczecinie powstanie "Bombkodzielnia"

2022-11-25 10:46

Dzielić można się różnymi rzeczami - jedzeniem, ubraniami, książkami, a nawet zniczami. Przy okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia można również podzielić się z innymi ozdobami choinkowymi. W Szczecinie powstanie pierwsza "Bombkodzielnia". Specjalna szafa będzie dostępna na rozpoczynającym się za kilka dni jarmarku bożonarodzeniowym.

Ozdoby choinkowe kupujemy zazwyczaj każdego roku, co sprawia, że w naszych domach zalegają te, w które zaopatrzyliśmy się kilka lat temu i nie pasują do obecnego świątecznego wystroju, znudziły nam się lub po prostu brakuje już na nie miejsca na choince. Wyrzucić szkoda, a warto zrobić z nich użytek i oddać komuś, kto z pewnością ucieszy się na ich widok. Stąd pomysł uruchomienia punktu wymiany bombek na Szczecińskim Jarmarku Bożonarodzeniowym, czyli... "Bombkodzielni".

- Znajdziemy go już 2 grudnia na Placu Lotników, czyli w miejscu, gdzie przez trzy tygodnie mieszkańcy będą spędzali mnóstwo czasu z okazji Szczecińskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego - tłumaczy Andrzej Kus ze spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia. - Do specjalnej "szafy" będzie można odłożyć zbędne nam, zalegające w domu czy piwnicy bombki. Jeśli zabraknie nam ozdób – można będzie skorzystać z tego, co zostawili inni mieszkańcy. Wszystko oczywiście za darmo.

Akcja z wymianą bombek potrwa do 22 grudnia, czyli do zakończenia jarmarku.

Szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy

Tegoroczny Szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy rozpocznie się 2 grudnia i potrwa prawie do samych świąt, czyli do 22 grudnia. Wydarzenie odbywać się będzie w czterech miejscach: w Alei Kwiatowej, na placu Adamowicza, na placu Lotników oraz – w weekendy – na deptaku Bogusława.

Jarmark będzie czynny przez 7 dni w tygodniu. W piątki i soboty będzie działał do godziny 23:00, w pozostałe dni do godziny 20:00.

QUIZ. Jak dobrze znasz świąteczne hity? Last Christmas to nie wszystko! Komplet punktów w tym quizie to wyzwanie

Pytanie 1 z 10
1. Na początek coś prostego. Który utwór, grany przez rozgłośnie radiowe już w listopadzie, zwiastuje rychłe nadejście Bożego Narodzenia?
Szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy rozpoczęty!
Nasi Partnerzy polecają