Co jedzą szczecinianie?

i

Autor: Instagram Co jedzą szczecinianie?

Szczeciński #foodporn, czyli jakimi potrawami chwalimy się na Instagramie? Wielka uczta... dla oczu! [ZDJĘCIA]

2016-04-21 12:54

Na słodko czy na ostro? Bomby kaloryczne w postaci ogromnych deserów, potrawy wegetariańskie, a może pizza? Jakie potrawy są najczęściej fotografowane przez szczecinian i umieszczane na portalach społecznościowych? Postanowiliśmy to sprawdzić. Jesteście głodni? Przygotujcie się na wielką ucztę!

Lubimy chwalić się tym, co jemy. I nieważne czy są to potrawy, które przygotowujemy samodzielnie, czy zamówione w restauracji. Zmysł smaku zaczyna się w oczach, więc im potrawa lepiej prezentuje się na talerzu, tym chętniej bierzemy do ręki aparat fotograficzny i uwieczniamy to, co za chwilę znajdzie się w naszych żołądkach. Określenie "food porn" brzmi może nieco perwersyjnie, jednak nie ma w nim nic złego. To po prostu fotografowanie jedzenia w zmysłowy sposób. A gdy jedzenie działa pobudzająco na nasze zmysły, robimy się głodni. Czyli wszystko jest w porządku!

Jakie potrawy najchętniej fotografują szczecinianie i chwalą się nimi na portalach społecznościowych? Sprawdziliśmy to! Oto, co znaleźliśmy u szczecińskich użytkowników Instagrama. Smacznego!

Zupy i dania obiadowe

One pojawiają się najczęściej na portalach społecznościowych. Przygotowywane i spożywane w domu, restauracji czy zamawiane na wynos, mniej lub bardziej kaloryczne - często prowokują do złapania za aparat i zrobienia zdjęcia.

    

  

Burgery i inne buły

Zamówić burgera w popularnej szczecińskiej restauracji lub jednym z kilku lokalnych food-trucków i nie zrobić zdjęcia? To grzech! Dlatego zdjęcia burgerów i innych dań z bułką w roli głównej bardzo często pojawiają się na Instagramie.

     

Pizza

Zamówiona w jednej ze szczecińskich pizzerii, skonsumowana na miejscu, czy zamówiona do domu. Warto powiadomić znajomych, że właśnie jemy pizzę! Może też nabiorą ochoty?

Desery

Są zazwyczaj najbardziej kolorowe i przyciągające uwagę, dlatego są chętnie fotografowane. W Szczecinie wiele kawiarni oferuje pięknie wyglądające słodkości, więc często zamiast za łyżeczkę, w pierwszej kolejności chwytamy za smartfona.

       

Kawa

Wymyślne wzorki stworzone przez baristów na cappuccino bardzo często prowokują do zrobienia zdjęcia. Przecież bezpowrotnie znikną z pierwszym łykiem, dlatego trzeba je uwiecznić!

Pasztecik szczeciński

Jedzenie "kultowego" szczecińskiego pasztecika to wyjątkowe wydarzenie, dlatego nie można tego pozostawić bez echa. To musi znaleźć się na Instagramie!

  

Przeczytaj również: Jakiej muzyki słucha się w Szczecinie? Ta lista przebojów Was zaskoczy! [TOP 10]

Nasi Partnerzy polecają