Szczeciński Bronx... czyli w jakie rejony mieszkańcy boją zapuszczać się po zmierzchu? [TOP 10, GALERIA]

2020-02-20 21:28 gk
Niebezpieczne miejsca w Szczecinie
Autor: ESKA INFO

Każde miasto ma swoją dzielnicę grozy, do której lepiej nie wybierać się po zmierzchu. W Szczecinie także jest kilka miejsc, które cieszą się złą sławą wśród mieszkańców. Sprawdźcie, jakich miejsc szczecinianie wolą unikać!

Czasem to tylko stereotypy, czasem miejskie legendy rozpowszechniane wśród mieszkańców przy okazji spotkań towarzyskich. Każda dzielnica cieszy się lepszą lub gorszą reputacją, są wśród nich również takie, o których mówi się, że lepiej nie zabłądzić tam po zachodzie słońca, bo może nam się stać coś złego. Z czego to wynika? Z zasłyszanych historii? Z własnych doświadczeń? Efektu pierwszego wrażenia? A może z różnych uprzedzeń? Tego często nie potrafimy sobie racjonalnie wytłumaczyć.

Jest kilka takich miejsc w Szczecinie, które zostały zaszufladkowane jako "szczeciński Bronx". Na szczęście nie jesteśmy w tym odosobnieni. W każdym mieście istnieją takie dzielnice, których mieszkańcy z jakiegoś powodu wolą unikać. Zebraliśmy kilka takich przykładów ze Szczecina - niektóre wciąż aktualne, część z nich zmienia się na lepsze dzięki rewitalizacji. Czy zgadzacie się z nimi? A może dodalibyście coś do tej listy?

Kierowca BMW pędził prawie 200km/h pod Toruniem
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE