Deptak Bogusława wyglądał kiedyś zupełnie inaczej

i

Autor: UM Szczecin

Szczecin: Deptak Bogusława wyglądał kiedyś zupełnie inaczej! Te zdjęcia Was zaskoczą! [GALERIA]

2020-04-12 18:03

Nie bez powodu nazywany jest "najdłuższym barem w Szczecinie". Deptak Bogusława w Szczecinie to miejsce, w którym panuje największe "zagęszczenie" lokali gastronomicznych, barów i klubów. Chociaż wciąż jest niedokończony, uznawany jest za imprezowe centrum miasta. Jeszcze całkiem niedawno to miejsce wyglądało zupełnie inaczej.

Aż trudno uwierzyć, że jeszcze ćwierć wieku temu była to zwykła śródmiejska ulica, jakich wiele w Szczecinie. W latach 90. podjęto decyzję o przemianie tego miejsca. Z ulicy zniknęły samochody, powstała strefa piesza, rozpoczęły się remonty kamienic.

Dawniej przy ulicy Bogusława funkcjonowały lokale, które starsi szczecinianie pamiętają do dziś. Tutaj, przy placu Zamenhofa mieściła się m.in. słynna kawiarnia "Duet", w której na początku lat 80. powstawały zdjęcia do musicalu "Alicja", a ulica Bogusława "udawała" wtedy Paryż. Tutaj znajdowała się również kawiarnia "Mocca" i takie sklepy jak "Arras" czy "Starka". Obecnie nie ma po nich śladu.

Jak wyglądała ulica Bogusława w latach 90.? Z pewnością była zupełnie inna niż obecnie. Zobaczcie galerię archiwalnych zdjęć!

Ronnie Ferrari śpiewa "Ona by tak chciała"

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express. Kliknij TUTAJ

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany